Powiatowe obchody święta Policji w Szerzynach

  01 sierpnia 2017
  Publikacja: Aneta Adamczyk

  W minioną sobotę (29.07.2017) w Szerzynach odbyły się powiatowe obchody Święta Policji z udziałem p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Roberta Strzeleckiego oraz I Wicewojewody Małopolskiego Józefa Gawrona. Ważnym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń, medali i awansów na wyższe stopnie zasłużonym policjantom.

  Uroczysty apel z okazji 98. rocznicy powstania Policji odbył się na Małym Rynku w Szerzynach. Na uroczystość przybył insp. Robert Strzelecki p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. W apelu oprócz kierownictwa tarnowskiego garnizonu, a także przełożonych odznaczanych policjantów, udział wzięli I wicewojewoda małopolski Józef Gawron, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia – Józefa Szczurek-Żelazko. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz innych służb mundurowych i instytucji współpracujących z Policją. Współgospodarzem uroczystości był Wójt Gminy Szerzyny – Grzegorz Gotfryd.

  Uczestników powiatowych obchodów Święta Policji powitał Komendant Miejski Policji w Tarnowie mł. insp. Mariusz Dymura oraz współgospodarz – Wójt Gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd. Następnie rozpoczął się najważniejszym punkt apelu – wręczenie odznaczeń, medali i awansów na wyższe stopnie zasłużonym policjantom. W imieniu Prezydenta RP I wicewojewoda małopolski Józef Gawron wraz z insp. Robertem Strzeleckim i mł. insp. Mariuszem Dymurą odznaczyli Srebrnymi i Brązowymi Medalami za Długoletnią Służbę, a w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – insp. Robert Strzelecki i mł. insp. Mariusz Dymura odznaczyli brązową Odznaką Zasłużony Policjant policjantów tarnowskiego garnizonu Policji. W tym roku różnego rodzaju odznaczenia i medale otrzymało 13 policjantów służących na co dzień w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie. Insp. Robert Strzelecki p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie wraz z mł. insp. Mariuszem Dymurą Komendantem Miejskim Policji w Tarnowie wręczył akty mianowania na wyższe stopnie służbowe tarnowskim funkcjonariuszom. W trakcie uroczystości medalami za Zasługi dla Policji uhonorowani zostali Marcin Kiwior – Wójt Gminy Skrzyszów (srebrny), Dawid Chrobak – Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn (brązowy), oraz Marek Karaś – Wójt Gminy Rzepiennik Strzyżewski (brązowy). Medale przypiął p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robert Strzelecki oraz Komendant Miejski Policji w Tarnowie mł. insp. Mariusz Dymura. Na zakończenie przemówił I Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, który podziękował policjantom za pełną oddania służbę, odczytano list skierowany do uczestników uroczystości przez Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Stanisława Sorysa. Kolejno głos zabrali Józefa Szczurek-Żelazko – sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Roman Łucarz – starosta tarnowski, diecezjalny duszpasterz i kapelan policji ks. prof. Stanisław Sojka. Następnie życzenia policjantom garnizonu tarnowskiego złożył insp. Robert Strzelecki p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, podkreślając bardzo dobrą pracę. Apel uświetniła orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Żurowej z kapelmistrzem i tamburmajorem Piotrem Dudą. Uroczystościom towarzyszył poczet sztandarowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 
  Obchody powiatowe Święta Policji cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy Szerzyny, którzy licznie przybyli na tą uroczystość. Goście mieli okazję odwiedzić namioty z ekspozycjami – sprzętem policyjnym oraz materiałami edukacyjnymi. Dla najmłodszych przygotowano liczne atrakcje, w czasie których policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie promowali bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku w domu i nad wodą. 

  Źródło: KMP w Tarnowie

   

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl