Powstała nowa ogólnopolska organizacja samorządowa

24 października 2017
Publikacja: Piotr Rutka

Związek Samorządów Polskich – tak nazywa się nowa ogólnopolska organizacja, która ma pozwolić samorządowcom skuteczniej negocjować z rządem. Organizacja przybrała formę stowarzyszenia i zrzesza samorządy wszystkich szczebli. Jest otwarta na wszystkich samorządowców, bez względu na barwy partyjne. Zrzeszone w Związku samorządy reprezentują starostowie, prezydenci, burmistrzowie oraz wójtowie.  Z inicjatywą powołania takiego stowarzyszenia wyszli sami samorządowcy.

Na zjeździe założycielskim wybrano pierwszy zarząd stowarzyszenia. Prezesem został Wojciech Żurowski, burmistrz Tomaszowa Lubelskiego. W zarządzie stowarzyszenia, jako jedyny z Małopolski, znalazł się burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak. W skład zarządu weszli ponadto: prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz starosta powiatu pruszkowskiego Maksym Gołoś. Powołano również sześcioosobową radę.

– Potrzeba nowego powiewu w samorządach. Tylko wspólne działania samorządów mogą pobudzić rozwój Polski Samorządnej i przyczynić się do dynamicznego i zrównoważonego rozwoju samorządów w sferze gospodarczej, jak również społecznej  – twierdzi Dawid Chrobak. – Dotychczasowe organizacje zrzeszające samorządowców nie spełniały wszystkich oczekiwań. Bardziej dbały o interesy polityczne i obronę establishmentu III RP niż o rzeczywiste reprezentowanie samorządów i przedstawianie ich potrzeb.

Stowarzyszenie ma swoje pomysły, wkrótce przedstawi swój program i będzie się rozwijać. Ma być skutecznym partnerem dla władzy rządowej. W jego powołaniu pomogli parlamentarzyści, m.in. poseł Jacek Sasin. Pierwsze spotkanie odbyło się w gmachu Sejmu RP.

Walne zebranie członków Związku Samorządów Polskich ma się odbyć w drugiej połowie listopada br.

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

HITPOL
AUTO-SOPALA
Mechanika Pojazdowa u Jacka

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl