Powyborcza rzeczywistość w kilku słowach podsumowania

22 października 2018
Publikacja: Piotr Rutka

W Ciężkowicach wybory na burmistrza wygrał Zbigniew Jurkiewicz (PSL) z blisko 60% poparciem, choć trzeba przyznać, że jego kontrkandydat z PiS Michał Koralik zdobył bardzo dobry wynik uzyskując ponad 40% głosów. Wybrany burmistrz został jednak bez większości w radzie. Wyborcy większość tą powierzyli kandydatom z list Prawa i Sprawiedliwości, którzy przejęli 8 z 15 mandatów w radzie. Powyborcza rzeczywistość w gminie Ciężkowice będzie zatem wymagała współpracy ponad partyjnymi barwami.

W gminie Rzepiennik Strzyżewski wybory zwyciężył również urzędujący włodarz. Marek Karaś uzyskał znacznie lepszy wynik niż cztery lata temu, kiedy to podobnie jak i teraz o fotel wójta konkurował z Andrzejem Jarochą. Wtedy wygrał o włos, kilkudziesięcioma głosami. Wczoraj kandydat PiS zgarnął ponad 2/3 wszystkich głosów. 10 mandatów w radzie gminy, a więc większość, zdobyli także kandydaci z list Prawa i Sprawiedliwości.

Z kolei włodarz gminy Gromnik nie miał w tych wyborach konkurencji. Wyborcy głosowali na Bogdana Stasza oddając głos na “tak” lub “nie”. Tutaj decyzja wyborców była również jednoznaczna – ponad 71% głosów na “tak”. Natomiast mandaty w radzie gminy wyborcy podzielili następująco: komitet wójta – 7 mandatów, PiS – 5 mandatów, 3 mandaty dla dwóch lokalnych KWW.

Dokładne wyniki wyborów do rad gmin dostępne są w osobnych materiałach:

Wyniki do Rady Miejskiej w Ciężkowicach

Wyniki do Rady Gminy w Gromniku

Wyniki do Rady Gminy w Rzepienniku Strzyżewskim

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

AUTO-SOPALA
HITPOL
Mechanika Pojazdowa u Jacka

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl