Pożar, dachowanie i powalone drzewo. Interwencje strażaków na Pogórzu

07 lutego 2020
Publikacja: 112

Kolejne pracowite dni dla strażaków z terenu Pogórza. W środę i w czwartek interweniowali oni przy trzech zdarzeniach, na które złożył się jeden pożar i dwa miejscowe zagrożenia.

Do pożaru doszło w środowe popołudnie 5 lutego. Po godzinie 12.00 strażacy z OSP KSRG Gromnik, OSP Rzepiennik Marciszewski oraz PSP Tarnów z posterunku JRG 2 w Siedliskach zadysponowani zostali do Rzepiennika Marciszewskiego, gdzie w kotłowni budynku mieszkalnego panowało zadymienie. Było ono wynikiem pożaru sadzy w przewodzie kominowym. 

Do dwóch kolejnych zdarzeń doszło w czwartkowy wieczór 6 lutego niemal w tym samym czasie, czyli po godzinie 20.00. Pierwsze z nich to dachowanie samochodu osobowego w Rzepienniku Strzyżewskim na drodze powiatowej w kierunku Ciężkowic. Pojazdem podróżowała jedna osoba. Na miejscu pracowali strażacy z OSP KSRG Rzepiennik Strzyżewski, JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska) oraz patrol Policji.

 

Inne zdarzenie tego wieczoru, przy którym interweniowali strażacy to powalone drzewo na drogę wojewódzką numer 981 w miejscowości Pławna. Usunięciem drzewa z jezdni zajął się jeden zastęp OSP KSRG Zborowice.

Źródło: OSP KSRG Gromnik, OSP KSRG Rzepiennik Strzyżewski, OSP KSRG Zborowice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl