Pożary i śmiertelny wypadek. Pracowita środa strażaków

26 marca 2020
Publikacja: 112

Kiedy w Polsce szaleje koronawirus i media piszą najwięcej o tym, dookoła nas dzieją się różne inne rzeczy. Na Pogórzu także dochodzi do wielu zdarzeń, o których na bieżąco informujemy Państwa w naszej zakładce #ALARMOWO. Teraz podsumujemy środę 25 marca 2020 roku w naszym regionie, a działo się wiele.

Do pierwszego zdarzenia doszło przed południem, po godzinie 11.00, kiedy to służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku, który miał miejsce na ulicy Wołowej w Tuchowie. Mężczyzna został tam przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Niestety nie udało się go uratować i poniósł śmierć. W działaniach brały udział zastępy straży pożarnej z OSP Tuchów oraz JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska), Pogotowie Ratunkowe i Policja. 

Kolejne zdarzenie z terenu Pogórza to pożar, który wybuchł około godziny 12.40 w Rzepienniku Strzyżewskim. Płonęła tam słoma i siano składowane obok budynku gospodarczego. W akcji gaśniczej brały udział 2 zastępy OSP KSRG Rzepiennik Strzyżewski. 

Pożar miał także miejsce po godzinie 13.40 w Ciężkowicach. Na ulicy Równej w jednym z budynków mieszkalnych płonęła sadza w przewodzie kominowym. Ugaszeniem pożaru zajęły się jednostki OSP KSRG Ciężkowice oraz JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska).

Przed godziną 15.00 natomiast wybuchł kolejny pożar, tym razem w Tuchowie. Na ulicy Jana III Sobieskiego doszło do pożaru wiaty z drzewem. Jako że zdarzenie to miało miejsce obok remizy Ochotniczej Straży Pożarnej, część ratowników udała się na miejsce pieszo organizując zabezpieczenie wodne z hydrantu umiejscowionego przy budynku remizy. Obsada samochodu, który dotarł na miejsce, szybko zlokalizowała pożar używając do tego szybkiego natarcia. Rozpoczęła się także budowa linii głównej. Po chwili podano 2 prądy wody na palącą się altanę oraz w obronie budynków mieszkalnych znajdujących się tuż obok. Pożar szybko udało się opanować, jednak wysoka temperatura sprawiła, że uszkodzeniu uległy elementy budynków, obok których znajdowała się wiata. Po przerzuceniu i przelaniu drewna znajdującego się w altanie oraz skontrolowaniu elementów obu budynków przy użyciu kamery termowizyjnej kierujący działaniami ratowniczymi przekazał miejsce zdarzenia właścicielce. Działania, po niespełna trzech kwadransach, zostały zakończone. Badaniem przyczyn pożaru zajmuje się Policja. W działaniach brał także udział zastęp PSP z Posterunku JRG 2 Tarnów w Siedliskach.

Źródło: OSP KSRG Tuchów, OSP KSRG Rzepiennik Strzyżewski, OSP KSRG Ciężkowice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl