Pożegnanie ferii na stoku narciarskim „Jurasówka”

27 lutego 2018
Publikacja: Paweł Hołda

Miniona sobota była naprawdę udanym dniem, a wszystko za sprawą policjantów Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, którzy wspólnie z właścicielami stacji narciarskiej “Jurasówka” w Siemiechowie zorganizowali dla wszystkich użytkowników stoku, na zakończenie ferii wspaniałą imprezę,  promująca bezpieczeństwo na stoku.

Mimo dużego mrozu, wiatru i padającego śniegu, młodzi narciarze nie zawiedli i już od samego rana licznie gromadzili się na “Jurasówce”, by wziąć udział w przygotowanych dla nich atrakcjach. Zorganizowany przez Policję, w ramach akcji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” rodzinny piknik „Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem” rozpoczęły zawody narciarskie dla najmłodszych. Po okiem policjantów młodzi narciarze, odpowiadając na pytania testowe musieli wykazać się znajomością obowiązujących na stoku zasad bezpieczeństwa. Po części teoretycznej przyszedł czas na sprawdzenie umiejętności praktycznych. Blisko 50 amatorów „białej” jazdy, podzielonych na trzy grupy wiekowe (począwszy od 4 –letnich maluchów), wystartowało w slalomie, na 600-metrowej trasie  numer 2, przygotowanej przez pracowników szkółki narciarskiej Narciarz.pl. Liczył się styl, ale przede wszystkim czas przejazdu. Zdrowa rywalizacja, wielkie emocje i radość ze świetnych wyników towarzyszyły podczas starów narciarzom.  Każdy z nich odebrał od właściciela stoku i policjantów gratulacje oraz nagrody,  a zwycięzcy stanęli  na prawdziwym podium.

Podczas sobotniego pikniku mali narciarze mieli również okazję wziąć udział w przygotowanych specjalnie dla nich przez policyjnych profilaktyków licznych atrakcjach i konkursach z nagrodami. Była wspaniała zabawa, tańce, wspólne lepienie bałwana, dużo uśmiechów, gorąca herbata i małe co nieco dla głodomorów. Dzieci wykazały się dużą znajomością zasad bezpieczeństwa panujących na stoku, w ruchu drogowym, podczas zabaw na sankach i łyżwach. Przez cały czas towarzyszyła im maskotka Małopolskiej Policji-  Inspektor Wawelek oraz policjanci patrolu narciarskiego. Ci ostatni,  którzy od początku sezonu zimowego, do jego zakończenia, dbają o bezpieczny wypoczynek wszystkich amatorów „białego szaleństwa”, pełniąc służbę  na  stokach narciarskich w Siemiechowie, Lubince i Jastrzębi.

Wszystkim uczestnikom sobotniego pikniku na “Jurasówce” – małym i dużym, właścicielom stoku, Grupie Azoty S.A, władzom gminy Gromnik, szkółce narciarskiej Narciarz.pl oraz wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować i przeprowadzić imprezę serdecznie dziękujemy i cóż… do zobaczenia za rok.

Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Tekst: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

HITPOL
AUTO-SOPALA
Mechanika Pojazdowa u Jacka

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl