Pracowita jesień Koła Gospodyń Wiejskich w Zborowicach

06 listopada 2017
Publikacja: Piotr Rutka

W dniu 4 listopada Koło Gospodyń Wiejskich ze Zborowic na zaproszenie Koła Gospodyń Wiejskich z Kościeliska wzięło udział w 4. Konkursie na Najlepszą Domową Nalewkę „Smaki Babiego Lata”. Tegoroczną edycję konkursu poprowadzili Darek Stolarz, znany z programu ,,Dorota was urządzi’’ oraz Anna Nędza-Kubiniec – mistrzyni haftu tradycyjnego z KGW Kościelisko. Debiutując w tego typu imprezie Koło Gospodyń Wiejskich ze Zborowic wystawiło do konkursu 6 nalewek : Aroniówkę, Pigwówkę, Porterówkę, kawową- Słodką Kubankę, Mód-Malinę i Miód –Cytrynę. Ogółem w konkursie wzięło udział  aż 111 nalewek, w tym 34 ziołowe i 77 owocowych. Cieszymy się, ponieważ w pierwszej dziesiątce znalazła się Nalewka ze Zborowic – Miód-Malina znalazła się w pierwszej dziesiątce, otrzymując wyróżnienie.

Wyjazd do Kościeliska wzbogacił nas o nowe doświadczenia, nie tyko ,,smakowe’’, ale pozwolił nam bliżej poznać działalność  Koła z Kościeliska, zaś atmosferę tego konkursu na pewno zapamiętamy na długo – mówią Panie z KGW Zborowice.

Ponadto Koło Gospodyń Wiejskich ze Zborowic we wrześniu wzięło udział w konkursie na potrawę regionalną na Międzynarodowej Wystawie Rolniczej ,,Agro-promocja 2017” w Nawojowej. Koło zdobyło pierwsze miejsce dzięki ,,Rozkosznym roladom z kapustą od babki” czyli, wieprzowym roladkom nadziewane kapustą kiszoną w sosie z grzybów leśnych. Duże uznanie wśród gości zdobyła też druga potrawa serwowana przez Koło Gospodyń ze Zborowic, a mianowicie ,,Pieróg na kremowym łożu”, czyli zupa krem z pieczarek z pierożkami z mięsem. Poza tym na pięknie przystrojonym w stylu jesiennym zborowickim stole można było skosztować wiejskiego chleba pieczonego w tradycyjnym piecu, smalcu, ogórków kiszonych, wiejskiej kiełbasy, pasztetu, pieczeni oraz pysznych ciast.

Koło Gospodyń Wiejskich ze Zborowic dziękuje Panu Burmistrzowi Zbigniewowi Jurkiewiczowi za pomoc w organizacji transportu na wyżej wymienione imprezy, a przez to wsparcie działań KGW w Zborowicach.

Źródło: KGW Zborowice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

AUTO-SOPALA
HITPOL
Mechanika Pojazdowa u Jacka
Origum

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl