Pracowita niedziela tuchowskich strażaków

23 lipca 2019
Publikacja: m@c

Zapowiadane od rana przez synoptyków burze z gradem dotarły do Tuchowa w niedzielne (21.07) popołudnie kilka minut przed godziną 15. Ostrzeżenie 2 stopnia tym razem nie okazało się na wyrost, bo ulewny deszcz w połączeniu z silnym wiatrem oraz gradem narobił sporo szkód i zmusił d0 interwencji strażaków w powiecie tarnowskim. Tuchowscy strażacy interweniowali sześciokrotnie.


Pierwszy raz do zdarzenia wyjechaliśmy o godzinie 14:59 a zgłoszenie dotyczyło linii energetycznej zerwanej przez drzewo, które złamało się w miejscowości Lubaszowa i całkowicie zatarasowało przejazd na drodze gminnej. Na miejsce dotarlimy razem z policjantami z tuchowskiego komisariatu a chwilę później dotarli do nas druhowie z Lubaszowej.  Zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu pracowników pogotowia energetycznego a w międzyczasie otrzymalimy informację o kolejnym złamanym drzewie także w Lubaszowej. Tym razem konary złamanego drzewa ani ono samo nie tarasowały przejazdu ale niebezpiecznie zwisały nad droga gminną. Tutaj także przy użyciu piły szybko udało się usunąć zagrożenie i moglimy przejechać do kolejnego zdarzenia tj. namuliska na drodze gminnej, które pojawiło się w wyniku osunięcia się ziemi. O godzinie 17:20 zastęp samochodem GBARt (Man), który działał w Lubaszowej wrócił do bazy. 

W czasie gdy jeden zastęp działał w Lubaszowej, kolejni nasi strażacy działali najpierw przy ulicy Wróblewskiego, nas tępnie Ryglickiej a na koniec jeszcze raz przy ulicy Wróblewskiego. Ostatecznie działania zakończyliśmy o godzinie 17:45 i pozostało nam uprzątnięcie sprzętu, wywieszenie do suszenia przemokniętych ubrań i przygotowanie samochodów do podjęcia kolejnych interwencji, których na szczęście tego dnia już nie odnotowaliśmy.

 

Źródło: OSP Tuchów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl