Pracowity weekend strażaków z Rzepiennika Strzyżewskiego

11 sierpnia 2019
Publikacja: Dariusz Oleksowicz

Aż do trzech interwencji wyjeżdżali w miniony weekend strażacy z OSP KSRG Rzepiennik Strzyżewski. Był to dla nich bardzo pracowity czas.

Wszystko zaczęło się w sobotę 10 sierpnia dokładnie o godzinie 18.52. Do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty na drodze wojewódzkiej numer 980 w Rzepienniku Suchym. Na miejsce udali się strażacy z OSP KSRG Rzepiennik Strzyżewski, OSP Rzepiennik Suchy oraz JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska). Okazało się jednak, że zgłoszenie o tym zdarzeniu było nieprecyzyjne i wcale nie miało miejsca w Rzepienniku Suchym. Doszło do niego w miejscowości Racławice w powiecie gorlickim. Jednostki OSP zostały więc zawrócone do bazy, a na miejsce udał się zastęp PSP.

Nie oznaczało to jednak, że strażacy mogą udać się na odpoczynek. Wprost przeciwnie. Już o godzinie 19.31 rozległ się kolejny alarm tego dnia. Zgłoszenie dotyczyło pożaru sadzy w kominie w jednym z domów w Rzepienniku Strzyżewskim. Na miejsce udały się zastępy z OSP KSRG Rzepiennik Strzyżewski i JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska). Strażacy na miejscu zdarzenia podjęli działania gaśnicze, które zapobiegły ewentualnemu rozszczelnieniu przewodów i dalszemu rozwojowi pożaru.

Natomiast w niedzielne popołudnie 11 sierpnia o 14.10 strażacy z OSP KSRG Rzepiennik Strzyżewski udali się jednym zastępem do usunięcia rozlanego oleju na drodze obok Urzędu Gminy w Rzepienniku Strzyżewskim.

Źródło: OSP KSRG Rzepiennik Strzyżewski

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl