„Prawdziwy wysyp” nietrzeźwych na drogach regionu tarnowskiego

27 maja 2019
Publikacja: Piotr Rutka

Mimo licznych apeli i próśb ze strony policji i innych organizacji zaangażowanych w poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach, niestety nadal zdarzają się kierowcy, którzy za nic mają życie swoje i innych wsiadając za kółko po alkoholu.

Podczas minionego weekendu i poprzedzające go dni, tarnowscy policjanci uniemożliwili jazdę 26 pijanym kierowcom. Niechlubnym rekordzistą stał się zatrzymany wczoraj wieczorem w Tuchowie 48-latek, który prosto z baru bez żadnych oporów wsiadł za kółko mazdy i odjechał, mając blisko cztery promile w organizmie.

Jeszcze bardziej bulwersujące zajście ujawnili wczoraj policjanci z Żabna, kiedy pojawili się w miejscu kolizji drogowej na ul. Tarnowskiej. Młoda mama tak uczciła swoje święto, że wsiadła za „kółko” z trzema promilami. Nieodpowiedzialna kobieta wiozła swoje pociechy w wieku trzy oraz pięć lat. Na domiar złego żadne z maluchów nie miało zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jakby tego było mało, uszkodziła samochód mężczyzny próbującego z inną kierującą zatrzymać nieodpowiedzialną matkę.

Również wczoraj jeden z dzielnicowych komisariatu Tarnów-Zachód zauważył w Mościcach dwóch rowerzystów, których tor jazdy mocno odbiegał od normy. Badanie 24 i 31-latka pokazało, że mieli trzy i dwa promile alkoholu.

Wszystkie zatrzymane osoby czekają sprawy w sądach. Kierowcy samochodów utracili prawa jazdy i muszą się liczyć z zakazami prowadzenia samochodów, a także wysokimi grzywnami.

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl