Prezydent RP Andrzej Duda Honorowym Obywatelem Gminy Zakliczyn

13 lutego 2020
Publikacja: m@c

Honorowego Obywatela Gminy Zakliczyn. Otrzymał go w uznaniu szczególnych dokonań w rozwoju „małych ojczyzn”, w podziękowaniu za wspieranie lokalnych inicjatyw i wydarzeń realizowanych w gminie Zakliczyn oraz za historyczną wizytę i osobisty udział w programie patriotycznym „Z Zakliczyna do Łowczówka” w dniu 4 listopada 2018 roku.

Tytuł honorowego obywatela gminy Zakliczyn radni nadają od 1997 roku. Pierwszym honorowym obywatelem został Jan Paweł II, który od kilku lat jest również patronem Zakliczyna.

Myślę, że dzisiejsza uroczystość jest symbolicznym i sentymentalnym nawiązaniem do tych niezapomnianych chwil, gdy zobowiązywaliśmy się podjąć wysiłek naśladowania dziedzictwa naszego Papieża – mówił Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak. – Pan Prezydent Andrzej Duda jako człowiek wyznający chrześcijański i konserwatywny system wartości, budujący w Polsce atmosferę wzajemnego szacunku i zrozumienia jest równie bliski sercu mieszkańców ziemi zakliczyńskiej jak Święty Jan Paweł II.

Burmistrz dziękował prezydentowi za pamięć o prawdziwych narodowych bohaterach i obronę polskich interesów.

Dziękuję za podnoszenie godności narodowej. Jesteśmy wdzięczni za coraz bardziej sprawiedliwe państwo, za dbałość o rozwój całego kraju. Również, a może nawet szczególnie o te mniejsze miejscowości. Dzięki temu szansę na dynamiczny rozwój otrzymały takie gminy jak nasza. Można śmiało stwierdzić, że każdy mieszkaniec, każdej miejscowości może czuć się dowartościowany przez obecnego prezydenta – kontynuował Dawid Chrobak.

W laudacji na cześć Prezydenta Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zakliczynie Anna Moj przytoczyła słowa papieża Franciszka: „Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych, lecz mocnych, którzy nie potrzebują źle traktować innych, by czuć się ważnymi”.

Bo trzeba być mocnym, by zachować swoją osobowość w rzeczywistym świecie pochłanianym przez anonimową cyberprzestrzeń. Bo trzeba być mocnym, by mieć swój światopogląd w bezideowym marazmie. Bo trzeba być mocnym, by służyć Ojczyźnie i wspólnemu dobru. Jest Pan mocny Panie Prezydencie, bo mocne są Pana korzenie tradycji oraz wychowania oparte na rodzinnych i chrześcijańskich wartościach – argumentowała.

W uroczystej sesji w Ratuszu uczestniczyli także ministrowie w Kancelarii Prezydenta RP – Adam Kwiatkowski i Błażej Spychalski. Zaszczycił ją swoją obecnością kapelan Prezydenta RP ks. Zbigniew Kras. Obecni byli Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Edward Czesak, Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak, a także Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Jacek Hudyma i Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tomasz Stelmach. Nie zabrakło wójtów i burmistrzów sąsiednich miast i gmin oraz dotychczasowych honorowych obywateli gminy Zakliczyn.

Prezydent otrzymał pamiątkowy ryngraf i kopię uchwały rady miejskiej. Wpisał się do księgi honorowych obywateli gminy Zakliczyn.

 

Źródło: UM Zakliczyn

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl