Problem elektrośmieci

16 maja 2013
Publikacja: REDAKCJA

Większy telewizor, lepszy telefon? Co roku na świecie generowanych jest ponad 40 mln ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Urządzenia błyskawicznie się starzeją i często lądują na wysypiskach lub w lasach. Tymczasem szkodliwe związki z rozbitego kineskopu czy świetlówki zatruwają środowisko i nas samych. Wyrzucając je w nieodpowiednie miejsce nie tylko stwarzamy zagrożenie dla środowiska, ale także łamiemy prawo – grozi za to kara do 5 tysięcy zł. ZSEE stanowią  grupę odpadów specjalnych z kilku powodów:

1) tempo wzrostu ich masy jest bardzo duże;

2) wykonano je z różnorodnych materiałów, które należy odzyskać i ponownie wykorzystać;

3) zawierają substancje toksyczne powodujące między innymi: uszkodzenie nerek, zaburzenia wzroku, słuchu, mowy, koordynacji ruchów, deformację kości i są przyczyną zmian nowotworowych.

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy “Na tropie elektrośmieci” w ramach Ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Na tropie elektrośmieci”. Głównym celem projektu jest zwiększenie wiedzy społeczeństwa o tym, czym są elektrośmieci i jakie znaczenie ma ich odpowiednie przechowywanie i  selektywne zbieranie.

Poniżej znajdują się ulotki zaprojektowane przez naszą grupę, plakat oraz prezentacja elektrośmieci z którą warto się zapoznać .

Ulotka Ciezkowice 1   Ulotka Ciezkowice 2plakat3_1

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl