Problem elektrośmieci

  16 maja 2013
  Publikacja: REDAKCJA

  Większy telewizor, lepszy telefon? Co roku na świecie generowanych jest ponad 40 mln ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Urządzenia błyskawicznie się starzeją i często lądują na wysypiskach lub w lasach. Tymczasem szkodliwe związki z rozbitego kineskopu czy świetlówki zatruwają środowisko i nas samych. Wyrzucając je w nieodpowiednie miejsce nie tylko stwarzamy zagrożenie dla środowiska, ale także łamiemy prawo – grozi za to kara do 5 tysięcy zł. ZSEE stanowią  grupę odpadów specjalnych z kilku powodów:

  1) tempo wzrostu ich masy jest bardzo duże;

  2) wykonano je z różnorodnych materiałów, które należy odzyskać i ponownie wykorzystać;

  3) zawierają substancje toksyczne powodujące między innymi: uszkodzenie nerek, zaburzenia wzroku, słuchu, mowy, koordynacji ruchów, deformację kości i są przyczyną zmian nowotworowych.

  Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy “Na tropie elektrośmieci” w ramach Ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Na tropie elektrośmieci”. Głównym celem projektu jest zwiększenie wiedzy społeczeństwa o tym, czym są elektrośmieci i jakie znaczenie ma ich odpowiednie przechowywanie i  selektywne zbieranie.

  Poniżej znajdują się ulotki zaprojektowane przez naszą grupę, plakat oraz prezentacja elektrośmieci z którą warto się zapoznać .

  Ulotka Ciezkowice 1   Ulotka Ciezkowice 2plakat3_1

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl