Próbował uciec przed radiowozem…

01 marca 2019
Publikacja: Piotr Rutka

We wtorkową noc pracujący w terenie policjanci tarnowskiej drogówki zatrzymywali na ul. Tuchowskiej w Tarnowie kierowcę osobowego forda. Jednak jak się szybko okazało mężczyzna miał zupełnie inny plan i pomimo nadawanych przez policjantów sygnałów, ani myślał poddać się rutynowej kontroli. Zamiast tego przyśpieszył i zaczął uciekać w kierunku Tuchowa. Mundurowi ruszyli za nim.

Brak znajomości miasta pochodzącego z Lubelszczyzny kierowcy szybko dał o sobie znać. Pomylił on drogę i po zatrzymaniu się w rejonie ulicy Ostrogskich był zmuszony zostawić pojazd i ratować się pieszo ucieczką. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali uciekiniera i poznali motywy jego zachowania. Okazało się, że 28-latek nie posiada prawa jazdy, które stracił w przeszłości za jazdę po alkoholu.

Mieszkaniec województwa lubelskiego został przewieziony do komisariatu przy ul. Narutowicza, gdzie śledczy wykonali czynności procesowe z jego udziałem. Musi się liczyć z odpowiedzialnością karną za niewykonanie polecenia zatrzymania się i kontynuowania jazdy, za które prawo przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Skruszony mężczyzna zamierza dobrowolnie poddać się karze.

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl