Zbigniew Karciński

  Program SENIOR+ w Gminie Ciężkowice

  14 września 2018
  Publikacja: Piotr Rutka

  Gmina Ciężkowice realizując swoje cele z zakresu polityki senioralnej przystąpiła do realizacji Programu SENIOR+. Złożony wniosek na dofinansowanie kosztów utworzenia Klubu SENIOR + zyskał akceptację i została zawarta umowa z Wojewodą Małopolskim.

  To kolejna inicjatywa Gminy Ciężkowice, która ma na celu zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym seniorów, tym razem obejmująca swym zakresem rozbudowę infrastruktury ośrodków wsparcia.

  Jeszcze w tym roku na potrzeby stworzenia Klubu SENIOR + gruntownej modernizacji zostanie poddany budynek Domu Ludowego w Siekierczynie. W ramach przyznanej dotacji  zostanie wykonana instalacja centralnego ogrzewania z nowoczesnym oszczędnym kotłem  kondensacyjnym, oraz obiekt zostanie przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto zostanie zakupione niezbędne wyposażenie placówki, m in. związane z obsługą dziennego pobytu seniorów.

  Całość projektu szacowana jest na kwotę 150 tys. zł z czego 120 tys. zł stanowi dotacja Wojewody Małopolskiego na Wspieranie aktywnego starzenia się. Zakończenie wszystkich prac zaplanowano do końca 2018r. tak, aby z nowym rokiem przystąpić do kolejnego etapu realizacji programu związanego z organizacją specjalistycznych zajęć z seniorami.

  O kolejnych etapach realizacji programu będziemy Państwa informować na bieżąco, w tym w szczególności o planowanych terminach zajęć.

  Źródło: UG Ciężkowice

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl