SKLEP W ROŻNOWICACH

  Przedszkolaki z Ciężkowic uczą się jak walczyć ze smogiem

  30 czerwca 2017
  Publikacja: Aneta Adamczyk

   

  „Nie dla Smogu”- pod takim hasłem  9 maja 2017 r. w Niepublicznym Przedszkolu „Uśmiech Dziecka” w Ciężkowicach przeprowadzono zajęcia dla najmłodszych.  Tematyka spotkań nie była przypadkowa, gdyż to najmłodsi są najbardziej narażeni na  zanieczyszczenia zawarte w powietrzu. Jednocześnie wpajanie właściwych praktyk i zachowań dzieciom od najmłodszych lat owocuje właściwymi postawami w dorosłym życiu. 

  Zajęcia przeprowadzono w czterech grupach tak, aby każde z dzieci mogło w czynny sposób uczestniczyć w zajęciach i zabawach, a w ten sposób budować swoją świadomość ekologiczną.  W ramach spotkania przedszkolaki zapoznały się z podstawowymi zjawiskami i zależnościami, które wpływają na środowisko, w którym żyjemy, a przede wszystkim tych dotyczących powietrza. Najmłodsi z dużym zaangażowaniem wymieniali niewłaściwe praktyki takie jak: spalanie śmieci, odpadów czy wypalanie traw,  jednocześnie tłumacząc, w jaki sposób  dany problem należy rozwiązać. Dodatkowo zajęcia zawierały  proste i ciekawe eksperymenty, które w obrazowy sposób pomagały przybliżyć często skomplikowane procesy. Dmuchany balon czy kubeczek z rurką wypełniony wodą to świetny sposób, by dzieci na własne oczy mogły dostrzec zjawiska, o których opowiadały.

  Ostatnim elementem spotkania był konkurs na najlepszy plakat o smogu. Dzieci  wykazały się olbrzymią dozą pomysłowości i talentu tworząc świetne dzieła, które niejednego dorosłego wprawiłyby w zakłopotanie. Na najlepszych artystów czekały nagrody w postaci książek „Uwaga! Alarm! Smogosmok!”.

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl