Przekroczył prędkość o 66 km/h i był nietrzeźwy

05 listopada 2019
Publikacja: m@c

Kara aresztu albo grzywna grozi mieszkańcowi Krygu, który prowadził swój samochód mając 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna skontrolowano po tym, gdy w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 66 km/h. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Wczoraj, 30 października 2019 roku kilka minut po godzinie 19:00 w miejscowości Dominikowice policjanci gorlickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Forda, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 66 km/h. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się także, że 27-latek jest nietrzeźwy. Kierowca prowadził pojazd mając 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca stanie przed sądem. Za popełnione wykroczenie – kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu, grozi mu kara aresztu albo grzywna oraz utrata prawa jazdy Nie ominie go również odpowiedzialność za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Apelujemy o rozsądek i trzeźwość za kierownicą.

Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, -powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, pogorszenie wzroku, rozproszenie uwagi, a także błędną ocenę własnych możliwości.

Pamiętajmy, że brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii na drodze, dlatego myślmy o konsekwencjach przed , a nie po fakcie…

Źródło: KPP Gorlice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl