Przeminął rok jak jeden dzień…

04 lipca 2019
Publikacja: Paweł Hołda

Rok przedszkolny 2018/2019 w Niepublicznym Przedszkolu „Uśmiech Dziecka” obfitował  w  wiele atrakcji. W naszej placówce rozpoczęliśmy działania dotyczące obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ich celem było budowanie już od najmłodszych lat tożsamości oraz wspólnoty narodowej, kształtowanie pozytywnej postawy przywiązania do kraju ojczystego oraz uczczenie pamięci poległych ofiar; zainteresowanie dzieci historią Polski, a także przybliżenie w jak najbardziej atrakcyjny sposób polskich symboli narodowych. Przedszkolaki z naszej placówki brały udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych oraz zajęciach dydaktycznych. Pierwszą podjętą przez nas inicjatywą była „Wymiana Pocztówkowa” między przedszkolami z całej Polski, dzięki której dzieci mogły zapoznać się z innymi regionami naszego kraju. Stałymi elementami wychowania patriotycznego w naszej placówce są: złożenie kwiatów pod Pomnikiem „Ławeczka Paderewskiego”; Akademia z okazji 11 listopada tradycyjnie  przygotowana przez najstarszą grupę oraz obchody Dnia Flagi. Ponadto dzieci z zerówki wzięły udział w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej pod hasłem „Przedszkolak Patriotą”. W ciągu roku przybyło do nas z wizytą wielu gości m.in. rodowici krakowianie, którzy przybliżyli dzieciom kulturę krakowską oraz zawodowy żołnierz – obrońca kraju.

W tym roku nauczyciele tworzyli również warunki do kształtowania pojęć matematycznych oraz wzbogacali wiedzę dzieci dotyczącą przestrzeni kosmicznej w ramach prowadzonych projektów edukacyjnych. Przedszkolaki miały okazję zdobyć wiele umiejętności podczas organizowanych wydarzeń m.in. Dnia Figur Geometrycznych oraz Dnia Matematyki, w którym utrwalały wiadomości matematyczne w zależności od grupy wiekowej. Dzieci uczestniczyły także w Kosmicznym Balu Karnawałowym, podczas którego podziwiały stroje kosmiczne swoich rówieśników oraz pań. Mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w fotobudkach: kosmonauty oraz ufoludka. W projekty realizowane w naszej placówce zaangażowaliśmy również rodziców poprzez zorganizowanie zajęć otwartych o tematyce związanej z matematyką i Kosmosem. Dzieci wraz z opiekunami brały udział w konkursie pt. „Matematyczna Gra Planszowa”, podczas którego mogły wykazać się kreatywnością oraz czerpać radość ze wspólnych chwil z rodzicami.

 W bieżącym roku nasze przedszkole wzbogaciło się o najnowsze osiągnięcie technologii multimedialnych w edukacji – tablicę interaktywną. Dzięki niej nasze przedszkolaki mają możliwość uczestniczyć w ciekawych zajęciach edukacyjnych.

W czerwcu przygotowaliśmy dla dzieci wspaniałą niespodziankę – wycieczkę do Indiańskiej Wioski „Fort Wapiti” w Zalasowej. Przedszkolaki miały okazję poznać kulturę Indian z Ameryki Północnej oraz bardzo aktywnie spędzić czas na grach i zabawach organizowanych przez instruktorów.

Podczas Uroczystości Zakończenia Roku 2018/2019 pożegnaliśmy absolwentów naszego przedszkola, którzy od września będą uczniami klasy pierwszej. Rodzice z wielkim wzruszeniem podziwiali występy swoich pociech. Część dzieci zaprezentowała swą umiejętność – grę na instrumencie – zdobytą podczas dodatkowych zajęć muzycznych prowadzonych na terenie naszej placówki. Przedszkolaki powitały wakacje w rytmach disco. Podczas dyskoteki były tańce do znanych przebojów oraz piosenek z repertuaru dziecięcego.

W tym roku w przedszkolnych murach dzieci przeżyły wiele atrakcji. Możemy zapewnić, że kolejny rok będzie obfity w nowe doświadczenia oraz atrakcje. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.usmiechdziacka.net, na której można śledzić naszą pracę.

Źródło: Niepubliczne Przedszkole „Uśmiech Dziecka” w Ciężkowicach

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Origum
AUTO-SOPALA
HITPOL
Mechanika Pojazdowa u Jacka

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl