Reakcja świadka pozwoliła zatrzymać nietrzeźwego kierowcę

28 stycznia 2020
Publikacja: 112

Nawet nie wiecie jak się cieszymy kiedy reagujecie w przypadkach zagrożenia bezpieczeństwa innych. Nieodpowiedzialny kierowca citroena i potencjalny zabójca na drodze był zmuszony przerwać podróż, po tym jak został zatrzymany przez policjantów tarnowskiej drogówki w niedzielne popołudnie w Tarnowcu. Zatrzymanie nie było by możliwe gdyby nie osoba, która widząc jadącego zygzakiem samochód, nie przeszła nad tym obojętnie ale w trosce o los użytkowników drogi, powiadomiła o wszystkim policję. Być może uratowała czyjeś zdrowie i życie przed tragicznymi skutkami łączenia alkoholu z jazdą samochodem. Mimo, że osoba ta straciła z oczu pirata i nie była w stanie podać służbom dokładnej lokalizacji kierowcy, jeden telefon wystarczył aby patrol w szybkim tempie zlokalizował jego położenie i zatrzymał. Przypuszczenia zgłaszającego się potwierdziły, bo poddany badaniu na trzeźwość młody mężczyzna, „wydmuchał”, bagatela 2,5 promila. 28-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego stracił możliwość dalszej podróży oraz prawo jazdy. Kolejne „atrakcje” jakie na niego czekają w najbliższym czasie to postępowanie karne, a w dalszej kolejności sprawa w sądzie. 

A my przypominamy, że za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności albo więzienie do 2 lat. Dodatkowo sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do nawet 15 lat oraz nakłada na sprawcę karę pieniężną od 5 tysięcy złotych wzwyż.

Każde kolejne przyłapanie na kierowaniu samochodem w stanie nietrzeźwości oznacza wyższą karę. Za trzecim razem „mamy jak w banku” dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów!

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl