Rekordowa zbiórka WOŚP w Ciężkowicach

13 stycznia 2020
Publikacja: m@c

W niedzielę, 12 stycznia zagrał 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ciężkowicki sztab aktywnie włączył się do akcji. W tegorocznym finale WOŚP uczestniczyło 56 wolontariuszy w całej Gminie Ciężkowice. W całym kraju w akcji udział wzięło prawie 1,7 tys. sztabów, w ramach których kwestowało ok. 120 tysięcy wolontariuszy. Hasło tegorocznej edycji WOŚP 2020 brzmi: „WIATR W ŻAGLE” – 28. finał WOŚP dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Pieniądze zbierane były przede wszystkim na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Fundacja w tym roku skupiła się przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.  

Młodzież biorąca udział w akcji, mimo mroźnego poranka, od samego rana kwestowała w Ciężkowicach, Jastrzębi, Zborowicach, Pławnej, Bruśniku, Ostruszy, na Falkowej i Siekierczynie, obdarzając darczyńców charakterystycznym czerwonym serduszkiem i uśmiechem. Wśród kwestujących, jak co roku, był również Zbigniew Jurkiewicz Burmistrz Gminy Ciężkowice. W tym roku, już po raz drugi, darczyńcą można było zostać także online, jeden z wolontariuszy uruchomił bowiem zbiórkę internetową i w swojej e-skarbonce zgromadził ponad 100 złotych. Dzięki zaangażowaniu wszystkich wolontariuszy i ofiarności mieszkańców gminy udało się w sumie zebrać kwotę 21.991,06 zł, a tym samym pobić zeszłoroczny rekord.

Szef Sztabu WOŚP w Ciężkowicach dziękuje wszystkim wolontariuszom, darczyńcom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację ciężkowickiego finału WOŚP, za okazaną pomoc i zaangażowanie w zbiórkę.

 
 
Źródło: CKiP Ciężkowice
 
POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl