Zbigniew Karciński

  Remont garaży w OSP Kipszna – Małopolskie Remizy 2017

  09 października 2017
  Publikacja: Piotr Rutka

  W dniu 6 października 2017r. dokonano odbioru technicznego wyremontowanych garaży w remizie OSP w Kipszej. W odbiorze udział wzięli: burmistrz Gminy Ciężkowice Zbigniew Jurkiewicz, prezes OSP Kipszna Kazimierz Gniadek, wykonawca robót Jan Marek Stanuch, inspektor nadzoru inwestorskiego Tadeusz Nowak oraz przedstawiciel Urzędu Gminy Ciężkowice Dariusz Zięcina. W ramach zadania wykonano remont posadzki garażu poprzez wymianę na nową z mas żywicznych o wysokiej wytrzymałości, remont instalacji elektrycznej, wymianę drzwi garażowych, wymianę schodów drewnianych na stalowe z balustradą, remont instalacji wodnej wraz z wykonaniem przyłącza wodociągowego. Całkowita wartość prac to kwota około 70 tysięcy złotych, z czego 27 tysięcy złotych stanowi dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach konkursu MAŁOPOLSKIE REMIZY 2017.

  Remont garaży to kolejny etap prac budowlanych realizowanych w tym obiekcie. Nie remontowany od wielu lat obiekt po raz pierwszy gruntownemu remontowi został poddany w 2012r., kiedy to w ramach programu Małopolskie Remizy 2012 wykonano prace za ponad 100 000 zł. Później z funduszy pochodzących z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2017-2013 remontowi poddano pomieszczenia świetlicy mieszczące się na poddaszu remizy.

  W ramach corocznego konkursu MAŁOPOLSKIE REMIZY, począwszy od 2009 tj. od momentu jego powstania Gmina Ciężkowice otrzymuje regularne wsparcie, dzięki któremu wszystkie budynki remiz ochotniczych straży pożarnych z terenu Gminy Ciężkowice zostały poddane gruntownemu remontowi.

  Źródło: UG Ciężkowice

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl