Remont remizy w Kipsznej ukończony

28 listopada 2019
Publikacja: m@c

Zakończyły się prace remontowe w remizie w Kipsznej. W ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2019” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego wniosek złożony przez Gminę Ciężkowice otrzymał niezbędne wsparcie finansowe umożliwiające realizację zaplanowanych robót.

Zarząd Województwa Małopolskiego na dofinansowanie prac budowlano-remontowych w 122 remizach strażackich z terenu województwa małopolskiego w 2019r. przeznaczył kwotę ponad 4 mln zł.

W tym roku druhowie z Kipsznej zaplanowali wykonanie remontu pomieszczenia na poddaszu budynku oraz sanitariatów.

Jest to kolejny etap prac budowlanych realizowanych w tym obiekcie. Wcześniej w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2012” remontowi poddano pomieszczenia na parterze i wykonano instalację CO. Ze środków unijnych PROW 2007-2013 wyremontowano pomieszczenia na poddaszu na potrzeby świetlicy wiejskiej, a w 2017r. przy wsparciu środków z konkursu „Małopolskie Remizy 2017” przeprowadzono kompleksowy remont części bojowej garażów.

Całkowita wartość prac to kwota 66 500 zł z czego 30 061,00 zł stanowi dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

W odbiorze końcowym, który odbył się w październiku br. uczestniczyli Zbigniew Jurkiewicz Burmistrz Gminy Ciężkowice, Andrzej Burnus, Marcin Szymczyk Radni Rady Miejskiej w Ciężkowicach, Kazimierz Gniadek Prezes OPS Kipszna, Marzena Kubicz Sołtys Kipsznej, Dariusz Zięcina z Urzędu Gminy Ciężkowice oraz Jan Marek Stanuch Wykonawca remontu.

Źródło: UG Ciężkowice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl