Rozpoczyna się przebudowa drogi wokół Rynku w Ciężkowicach

18 czerwca 2017
Publikacja: Piotr Rutka

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców Ciężkowic i nie tylko. Po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego i podpisaniu umowy już na początku nadchodzącego tygodnia rozpoczną się roboty budowlane na Rynku w Ciężkowicach.

W ramach przebudowy w pierwszej kolejności zostanie. zerwana stara nawierzchnia asfaltowa, a następnie wymieniona podbudowa, wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa na jezdniach, wykonanie nowa nawierzchnia z kostki granitowej w miejscach parkowania autobusów (strona zachodnia) i samochodów (strona wschodnia).

Zostanie również wymieniona star nieszczelna kanalizacja opadowa (burzowa), a na skrzyżowaniu z ulicą 3 Maja zostanie wykonany tak zwany “azyl dla pieszych” czyli rodzaj podłużnej wysepki, którego celem będzie zapewnienie bezpiecznego przejścia pieszym oraz lepsze ukierunkowanie ruchu pojazdów.

W związku z realizacją robót budowlanych będą okresowe utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu pieszego i kołowego, których nie sposób jest uniknąć mając na względzie zaplanowany do realizacji zakres prac. Dlatego też prosimy, aby zwracać szczególną uwagę na tymczasowe oznakowanie, które będzie ulegało zmianom wraz z postępem zrealizowanych prac,  jak również  prosimy o zachowanie ostrożności przy poruszaniu się w sąsiedztwie prowadzonych robót.

Za te i inne niedogodności wynikające z prowadzonej przebudowy już dziś wszystkich przepraszamy i jednocześnie prosimy w tym względzie o daleko posuniętą wyrozumiałość.

Zadanie to realizowane jest pod nazwą “Przebudowa drogi wewnętrznej w obrębie działki nr 754/4 w Ciężkowicach“ i jest współfinansowane ze środków europejskich w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zakończenie realizacji przebudowy planowane jest na przełomie III i IV kwartału 2017 roku.

Źródło: UG Ciężkowice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl