Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego “ANIOŁY”

29 czerwca 2017
Publikacja: CKiP

Dnia 20.06.2017 o godz. 8.30 w sali Ratusza Ciężkowice odbyło się rozstrzygnięcie wyników konkursu plastyczno- literackiego „Anioły”. Celem konkursu było promowanie twórczości Jerzego Koleckiego oraz rozwijanie umiejętności plastycznych wśród dzieci. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Ciężkowicach oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice.

Prace składały się z dwóch części: zatytułowanego obrazu z wizerunkiem anioła oraz opisu będącego wierszem lub prozą. W skład jury wchodzili: Joanna Roczniak, Jolanta Zagórska oraz Beata Stanuch. Kryterium oceny prac była umiejętność doboru tematy pracy, spójność opisu z obrazem, estetykę wykonania oraz oryginalność formy i techniki.

I miejsce w kategorii klas I-III zajęła Maria Miłkowska z pracą „ Anioł Vivaldiego”. Miejsce II należało do Wiktora Stanucha i jego „ Anioła Tęczy”. III miejsce zajęła Katarzyna Truchan z „ Aniołem Miłości”.

W kategorii klas IV- VI miejsce I zajęła Weronika Trela z pracą „ Anioł Ciężkowic”. II miejsce zdobyła Wiktoria Uchwat z „ Aniołem Nocy”. III miejsce należało do Amelii Kachniarz i jej „ Anioła Wiosny”. Dodatkowo, na wyróżnienie zasłużyli Karol Król, Julia Róż, Julia Rudnik oraz Agnieszka Pilch.
Nagrody w postaci publikacji książkowych i albumowych ufundowało Centrum Kultury i Promocji gminy Ciężkowice oraz Parafia pw. Pana Jezusa Miłosiernego i św. Andrzeja w Ciężkowicach.

Tego samego dnia,tj.20 czerwca 2017, odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu literacko- plastycznego” Anielskie Opowieści “, którego celem było m.in. promowanie postaci i twórczości Pana Jerzego Koleckiego. Na uroczystości tej pojawiła się córka artysty, Pani Marta Kolecka -Hordziej oraz chór szkolny ze Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach pod przewodnictwem pani Małgorzaty Miłkowskiej.

W skład komisji oceniającej prace uczniów wchodziły: Danuta Wróbel, Ewa Adwent-Giemza, ks. Paweł Śliwa, Andrzej Pilch oraz Katarzyna Zych. Nagrody przyznawane były w dwóch kategoriach: kategoria klas IV – VI i kategoria szkół gimnazjalnych.

Pierwsze miejsce w kategorii klas IV – VI zajęła Justyna Stanuch ze SP w Kąśnej Dolnej, II miejsce należało do Marleny Muchy ze SP w Bogoniowicach, a Iwona Kutypa ze SP w Kąśnej Dolnej zajęła miejsce III.

W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Schabowska z PG w Ciężkowicach, drugie zaś Kinga Włudyka z NG w Pławnej.
Dyplomy i nagrody rzeczowe dla zwycięzców ufundowała Miejska Publiczna Biblioteka w Ciężkowicach oraz ks. Paweł Śliwa.

W podsumowaniu pragniemy przekazać Państwu zaproszenie na wystawę „Lalki Jerzego Koleckiego” w tarnowskim BWA, której wernisaż odbył się w ostatnią niedzielę; http://pollyana.nazwa.pl/kadr/2017/06/25/teatr-lalek-jerzego-koleckiego-otwarcie-wystawy-bwa/

Zapraszamy na obejrzenie pokonkursowej wystawy „Anioły”. Autorami prac są uczniowie Szkół Podstawowych Gminy Ciężkowice. Wystawę zobaczyć można do końca sierpnia 2017 r. w  Miejsko – Gminnej Publicznej Bibliotece w Ciężkowicach w godzinach jej otwarcia.

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl