Rusza trzecia edycja bezpłatnego badania budynków kamerą termowizyjną

23 stycznia 2020
Publikacja: REDAKCJA

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców poprzednimi akcjami badania budynków kamerą termowizyjną rusza trzecia edycja. Badania są przeprowadzona w ramach realizowanego przez Gminę Cieżkowice, projektu LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”.

Każdy budynek emituje ciepło, które bezpowrotnie ucieka do atmosfery. W naszym interesie jest, aby takie zjawisko minimalizować, ponieważ wtedy zużyjemy mniej energii na ogrzewanie i jednocześnie obniżymy nasze rachunki. Nawet przy użyciu do budowy jak najlepszych materiałów, może okazać się, że przez błędy wykonawcze, izolacja nie jest do końca skuteczna. Przyczyną takiego stanu są mostki termiczne występujące w określonych miejscach konstrukcji. Warto więc przeprowadzić badanie kamerą termowizyjną, które pokaże miejsca, gdzie ciepło „ucieka” z domu.

Badania będą prowadzone, w terminie od 27 do 31 stycznia 2020 r. Mieszkańców gminy Ciężkowice zainteresowanych wykonaniem pomiarów prosimy o kontakt z ekodoradcą pod nr tel. 14 62 85 840.

Źródło: UG Ciężkowice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl