Rywalizacja gimnazjalistów w piłce nożnej

  26 maja 2017
  Publikacja: Aneta Adamczyk

   

  Miesiąc maj w kalendarzu zawodów Szkolnego Związku Sportowego przyniósł rywalizację gimnazjalistów w piłce nożnej rozgrywanej na „Orlikach”.  W gminie Ciężkowice uczniowie szkół gimnazjalnych turniej na najniższym szczeblu rozgrywkowym rozegrali w Zborowicach 9 maja. Wśród czterech szkół jakie przystąpiły do rywalizacji gminnej najlepsza okazała się reprezentacja Gimnazjum z Ciężkowic a kolejne miejsc zajęły drużyny  z Jastrzębi, Pławnej i Zborowic. Mistrzowie gminy awansowali do powiatowego półfinału rozgrywek, którego zostali gospodarzem. Na tym etapie rozgrywek wystąpili mistrzowie ośmiu gmin południowej części powiatu tarnowskiego. Zawody zostały rozegrane 15 maja a spotkania odbywały się w Ciężkowicach na boiskach TKKF oraz na „Orliku” w Zborowicach. Chłopcy z Ciężkowic w fazie grupowej zdobyli komplet punktów pokonując kolejno Siedliska 2:0, Zakliczyn 3:0 i Pleśną 2:1. W meczu o awans do kolejnego szczebla rozgrywek reprezentanci Ciężkowic zmierzyli się  z drugim zespołem równoległej grupy – Czermną. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 5:0, którzy w ten sposób przypieczętowali  awans do finałowej „czwórki” na poziomie powiatu. Drugim zespołem który wywalczył kwalifikację została Pleśna, która dość niespodziewanie w decydującym meczu pokonała bardzo dobrze prezentujący się do tej pory Gromnik 7:3. Oprócz wymienionych wcześniej drużyn w zawodach udział wzięły jeszcze drużyny z Lubczy i Olszyn.

  23 maja rozegrano powiatowy finał  Małopolskiej Gimnazjady Młodzieży. Organizacji zawodów podjęło się Ognisko TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach, dzięki czemu gospodarzem turnieju ponownie zostało ciężkowickie Gimnazjum. W finałowej czwórce znalazły się jeszcze gimnazja z Pleśnej, Żabna i Wierzchosławic. Zawody stojące na dobrym pod względem sportowym poziomie wygrali młodzi piłkarze z Żabna. Żabno wygrało wszystkie swoje spotkania i pewnie sięgnęło po tytuł mistrza powiatu oraz kwalifikacje do zawodów rejonowych. Do ostatniego gwizdka toczyła się rywalizacja o drugie miejsce w zawodach. O tym rozstrzygnięciu decydował wynik ostatniego turniejowego spotkania pomiędzy Ciężkowicami a Pleśną. Obie drużyny miały za sobą zwycięstwa z Wierzchosławicami i porażki z Żabnem. Mecz zakończył się remisem 1:1, który satysfakcjonował ekipę z Pleśnej mającej na swoim koncie więcej strzelonych goli w turnieju. Turniej okazał się przyjazną imprezą, wolną od niepotrzebnych negatywnych emocji. Zawodnicy w sportowej atmosferze rywalizowali o jak najlepsze wyniki a nad wydarzeniami na boisku wzorowo czuwał sędziujący zawody pan Szymon Wiśniowski.

  Wyniki spotkań i końcowa klasyfikacja zawodów: Pleśna – Wierzchosławice 2:1, Żabno – Ciężkowice 2:0, Wierzchosławice – Ciężkowice 0:1, Żabno – Pleśna 3:1, Wierzchosławice – Żabno 0:1, Ciężkowice – Pleśna 1:1.

  1. Żabno
  2. Pleśna
  3. Ciężkowice
  4. Wierzchosławice

   

  Zawody odbyły się dzięki organizacyjnemu wsparciu TKKF „Pogórze”, które ufundowało puchary, medale i dyplomy a także zadbało o obsługę sędziowską powiatowego turnieju.

  Tekst: Krzysztof Dziuban

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl