Siedliska. Autokar z dziećmi wpadł do rowu!

05 czerwca 2019
Publikacja: Dariusz Oleksowicz

Wczoraj przed godziną 19.00, na drodze W 977 w miejscowości Siedliska autokar wiozący 48 dzieci w wieku 11-12 lat, z wycieczki w górach do domu na Podkarpacie wypadł z drogi i wpadł do rowu. Do zdarzenia doszło podczas wyprzedzania osobowego Renault, który skręcał z drogi głównej w lewo.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni kierowca autobusu zignorował znak P-4 (podwójna linia ciągła), uderzył w osobówkę, po czym przejechał przez chodnik, uszkadzając barierki na odcinku 21 metrów i ostatecznie zatrzymał się w rowie na lewej stronie jezdni. Zarówno jemu samemu jak i 28-letniemu kierowcy Renault nic się nie stało. Ten ostatni wyszedł z samochodu o własnych siłach. 

Z uwagi na złe samopoczucie sześciu nastolatków, którzy skarżyli się na bóle brzucha i głowy przewieziono ich do szpitala w Tarnowie
i Gorlicach. Na szczęście po rutynowych badaniach dzieci z rodzicami mogły opuścić szpital. Pozostali podróżujący autokarem wrócili do domów z pomocą podstawionego autokaru.

A my chcemy podziękować naszemu koledze – policjantowi z Wydziału Prewencji tarnowskiej komendy miejskiej, który na miejscu zdarzenia pojawił się jako pierwszy. Jak relacjonował nam dzisiaj rano – mieszka w pobliżu, więc gdy tylko zobaczył do czego doszło, nie myśląc wiele przeskoczył przez ogrodzenie i natychmiast pobiegł z kolegą w stronę autokaru. Następnie z uwagi na blokadę przednich drzwi autobusu wyprowadził płaczące i wystraszone całą sytuacją dzieci oraz ich opiekunów środkowymi drzwiami, przeprowadził w bezpieczne miejsce, po czym poprosił osoby postronne o wezwanie karetki, instruując co należy podać przyjmującemu zgłoszenie. Aspirantowi Marcinowi oraz osobom, które udzieliły mu wsparcia – bardzo ale to bardzo dziękujemy – to była świetna robota!

A obecnie tarnowscy policjanci pracują nad dokładnym wyjaśnieniem wszelkich okoliczności zdarzenia. Kierowcy autokaru zatrzymano prawo jazdy, natomiast pojazd którym poruszał się, został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Droga W 977 w miejscu zdarzenia była przejezdna, ruch odbywał się wahadłowo.

Tekst: KMP Tarnów

Zdjęcia: OSP KSRG Tuchów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Mechanika Pojazdowa u Jacka
Origum
HITPOL
AUTO-SOPALA

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl