Sklepowi złodzieje w rękach tarnowskich policjantów

24 stycznia 2019
Publikacja: Piotr Rutka

Dwóch 20-latków skradło 10 sekatorów. Ujęci przez pracowników ochrony zostali przekazani tarnowskim śledczym. Obaj usłyszeli zarzut kradzieży mienia, a odzyskane sekatory wróciły do dalszej sprzedaży. W ciągu kilku najbliższych tygodni usłyszą wyrok w tarnowskim sądzie. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Za oknami jeszcze zima, a dwóch młodych mieszkańców powiatu tarnowskiego postanowiło rozpocząć przygotowania do sezonu wiosennego. Wybrali się na zakupy do jednego z większych sklepów oferujących do sprzedaży artykuły ogrodnicze. Wybrali kilka różnych sekatorów i … „zapomnieli“ zapłacić. Zostali ujęci przez pracowników ochrony, jak przekroczyli „linię kas“ mając ukryte w plecakach 10 sekatorów w czterech różnych rodzajach. Straty jakie zostały poniesione przez właściciela sklepu sięgnęły kwoty ponad 720 złotych. Wszystkie skradzione przedmioty wróciły na sklepowe półki, natomiast dwudziestolatkowie zostali przekazani policjantom Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Śledczy przedstawili obu zatrzymanym zarzut kradzieży, do której się przyznali, a następnie po przesłuchaniu zostali zwolnieni.

Teraz pozostaje im czekać na termin rozprawy sądowej, na której usłyszą wysokość zasądzonej kary. Za kradzież, która określona została w art. 278 kk., mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

AUTO-SOPALA
Origum
Mechanika Pojazdowa u Jacka
HITPOL

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl