Skromne, ale urokliwe Dożynki Gminne w Gromniku

16 sierpnia 2016
Publikacja: Katarzyna Roman

Aby tradycji stało się zadość, w Gromniku po zakończeniu żniw zorganizowano dożynki, by razem z rolnikami cieszyć się i dziękować za zebrane plony.

Wydarzenie to tradycyjnie rozpoczęło się uroczystą Mszą świętą w Kościele Parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej w Gromniku, gdzie poświęcony został wieniec dożynkowy. Podczas kazania padło wiele serdecznych słów skierowanych w stronę rolników. Dalsza część imprezy miała miejsce przy amfiteatrze letnim.

Jako pierwsza zaprezentowała się dobrze znana gromnickiej publiczności grupa Siemiechowianie dając popis swoich muzycznych umiejętności.

Tegoroczne dożynki w Gromniku ze względu na poszanowanie trudnych przeżyć, których niedawno doświadczyli mieszkańcy Gromnika odbyły się z mniejszym rozmachem niż zwykle. Został przedstawiony jeden wieniec wykonany przez Sołectwo Chojnik i ośpiewany na scenie przez grupę Siemiechowianie. Wieniec został przekazany Wójtowi Gminy Gromnik Bogdanowi Staszowi, który z kolei podarował go Zespołowi Szkół w Chojniku. Kilka minut później scenę przejęła ponownie grupa z Siemiechowa, tym razem zaprezentował się Dziecięcy Zespół Taneczny.

Relacjonując tegoroczne dożynki nie można pominąć niecodziennej roli Wicestarosty Powiatu Tarnowskiego. Zbigniew Karciński wcielił się w tym dniu w rolę kucharza, który częstował gości gulaszem wykonanym według własnej receptury. Smakołyk rozszedł się dosłownie na pniu, a wicestarosta już myśli o wzbogaceniu receptury na przyszły rok.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę przy muzyce disco polo wraz z zespołem SYSTEMATIC. Gwiazdą wieczoru był Mirosław Witkowski, u boku którego zaprezentowały się młode wokalistki z terenu Pogórza. Na zakończenie imprezy zorganizowano zabawę, do której przygrywał zespół SEKRET, a goście bawili do późnych godzin nocnych.

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl