Śpiesz się powoli!

27 stycznia 2019
Publikacja: Piotr Rutka

O bardzo dużym szczęściu mogą mówić młodzi ludzie, którzy w czwartek w ubiegłym tygodniu zostali potrąceni przez kierowcę osobowej toyoty. Tuż po godzinie dwunastej na szykanowym przejściu dla pieszych na ul. Krakowskiej, w kierunku dworca PKP, 88-letni kierowca jadąc wewnętrznym pasem ruchu potrącił przechodzącą przez pasy grupę 4 nastolatków. W wyniku uderzenia dzieci przewróciły się na jezdnię, nie doznając jednak poważnych obrażeń ciała. Poszkodowani to dwie dziewczynki i dwóch chłopców w wieku 13-14 lat. Wszystkie trafiły do tarnowskiego szpitala, gdzie okazało się, że 14-latka doznała obrażeń ciała w postaci złamania kości nosa. Kierowca stracił trawo jazdy, a postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

Natomiast w piątek rano na tarnowskim odcinku autostrady A4 w kierunku Rzeszowa doszło do kolizji kilku pojazdów. Zaraz po godzinie 7.00, na 485 kilometrze tego odcinka kierowca osobowej hondy podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie na swoim pojazdem. W tych trudnych warunkach drogowych uderzył w tył poprzedzającego volkswagena, spychając go na prawą stronę drogi. Zniszczona honda zatrzymała się przy barierkach oddzielających pasy ruchu. Oba pojazdy jednak skutecznie zablokowały ten odcinek autostrady na ponad 2 godziny. W wyniku zderzenia samochodów, kierowca volkswagena trafił do tarnowskiego szpitala. Obrażenia jednak nie były duże i mógł opuścić placówkę po tym, jak lekarze opatrzyli jego rozciętą głowę. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym, a kierowcy korzystający z autostrady musieli korzystać ze zorganizowanego objazdu „starą czwórką” do godziny 9:30, kiedy to został przywrócony ruch na zamkniętym odcinku.

W dalszym ciągu apelujemy o dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych, wyobraźnię oraz zachowanie podstawowych zasad prawa o ruchu drogowym!

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Mechanika Pojazdowa u Jacka
HITPOL
AUTO-SOPALA

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl