Spokojny weekend na drogach powiatu tarnowskiego

10 stycznia 2017
Publikacja: Katarzyna Roman

Okres długiego weekendu związanego ze świętem Trzech Króli na drogach regionu tarnowskiego minął spokojnie. W Tarnowie oraz powiecie tarnowskim, policjanci odnotowali w sumie 100 niegroźnych kolizji oraz 1 wypadek w którym lekkich obrażeń doznała piesza. W tym czasie zatrzymano 10 nietrzeźwych kierujących z czego 8 prowadziło pojazd mechaniczny.

Niegroźny wypadek miał miejsce 8 stycznia w godzinach popołudniowych w Tarnowie na ul. Lwowskiej. 60-letnia mieszkanka Tarnowa przechodząc przez przejście dla pieszych została potrącona przez kierującego samochodem Toyota. Na miejscu poszkodowana stwierdziła, że nic jej nie jest i kierujący odwiózł ja do miejsca zamieszkania. Po kilku godzinach ból jednak narastał. W związku z tym pani udała się na SOR w Tarnowie, gdzie udzielono jej pierwszej pomocy. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

Pomimo apeli w dalszym ciągu policjanci ruchu drogowego zatrzymują nietrzeźwych kierujących. Tak było również 4 stycznia w Tarnowie na ul. Klikowskiej. Kierująca samochodem Opel Corsa w chwili zatrzymania przez patrol Policji w wydychanym powietrzu miała ponad 2,5 promila alkoholu. Za naruszenie art. 178a kodeksu karnego kobieta odpowie przed tarnowskim Sądem za co grozi jej kara pozbawienia wolności do 2 lat, co najmniej trzy letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna nie mniejsza niż 5000 złotych.

W dalszym ciągu apelujemy o dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Pieszych natomiast uczulamy by w okresie wcześnie zapadającego zmroku nosili odblaski.

 

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl