SKLEP W ROŻNOWICACH

  Sportowo – profilaktyczny turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Gromnik

  18 września 2017
  Publikacja: Paweł Hołda

  Już po raz trzeci na boisku sportowym, przy szkole podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim, odbyły się rozgrywki w piłkę nożną o Puchar Wójta Gminy Gromnik. Kolejny raz impreza miała charakter profilaktyczny. Uczestnicy zawodów mieli okazję przekonać się jak miło i przyjemnie można spędzić czas wolny, z dala od nałogów takich jak alkohol i papierosy.

  Rywalizacja na świeżym powietrzu, przy pięknej pogodzie dostarczyła uczniom wiele niezapomnianych wrażeń i pokazała, że piłka nożna to dyscyplina, w której mogą brać udział zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Regulamin turnieju zakładał bowiem, że na boisku musiała znajdować się co najmniej jedna dziewczyna.

  Do Rzepiennika zawitały drużyny z Gromnika, Brzozowej, Chojnika i Siemiechowa. Zestaw ekip uzupełniła oczywiście reprezentacja gospodarzy z miejscowej szkoły. Mecze były bardzo zacięte i trudno było wskazać faworyta.

  Ostatecznie najlepsi okazali się uczniowie ze szkoły podstawowej w Brzozowej, którzy wygrywając wszystkie spotkania odebrali okazały puchar z rąk wójta gminy Gromnik Pana Bogdana Stasza. Drugie miejsce przypadło szkole z Rzepiennika Marciszewskiego, która po dwóch kolejkach nawet nie marzyła o takim wyniku, gdyż przegrała w pierwszym meczu z Brzozową i zaledwie zremisowała w drugim spotkaniu z Chojnikiem. Dzięki zwycięstwom nad wyżej notowanymi rywalami z Gromnika i Siemiechowa sukces stał się faktem. Trzecie miejsce przypadło piłkarzom z Siemiechowa.

   

  TABELA:

  Miejsce

  Drużyna Punkty

  Bramki

  1

  BRZOZOWA 12

  9:1

  2

  RZEPIENNIK MARCISZEWSKI 7

  4:3

  3

  SIEMIECHÓW 6

  7:4

  4

  GROMNIK 3

  6:8

  5 CHOJNIK 1

  3:13

   

  Najlepszą zawodniczką turnieju została Dominika Noga ze szkoły podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim, wśród chłopców tryumfował Mariusz Kieroński z Brzozowej, a najbardziej efektownymi interwencjami na bramce popisywał się Michał Nadolnik z  Siemiechowa.

  Serdeczne podziękowania dla wójta gminy Gromnik Pana Bogdana Stasza, który po raz kolejny objął patronat nad turniejem i ufundował, oprócz pięknych pucharów wiele cennych nagród. Nie byłoby tych rozgrywek gdyby nie wsparcie Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na czele z Panią Bernardą Zając.

  Jak zwykle ciepło i serdecznie przyjęła uczestników rozgrywek Pani dyrektor szkoły podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim – Celina Kwaśna, która ufundowała również drożdżówki i napoje dla każdego uczestnika. Imprezę sportową wsparł również sklep spożywczo – przemysłowy „Sezamek” z Rzepiennika Marciszewskiego.

   

   

   

  Tekst: Edward Cudek

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl