Sportowo – profilaktyczny turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Gromnik

18 września 2017
Publikacja: Paweł Hołda

Już po raz trzeci na boisku sportowym, przy szkole podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim, odbyły się rozgrywki w piłkę nożną o Puchar Wójta Gminy Gromnik. Kolejny raz impreza miała charakter profilaktyczny. Uczestnicy zawodów mieli okazję przekonać się jak miło i przyjemnie można spędzić czas wolny, z dala od nałogów takich jak alkohol i papierosy.

Rywalizacja na świeżym powietrzu, przy pięknej pogodzie dostarczyła uczniom wiele niezapomnianych wrażeń i pokazała, że piłka nożna to dyscyplina, w której mogą brać udział zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Regulamin turnieju zakładał bowiem, że na boisku musiała znajdować się co najmniej jedna dziewczyna.

Do Rzepiennika zawitały drużyny z Gromnika, Brzozowej, Chojnika i Siemiechowa. Zestaw ekip uzupełniła oczywiście reprezentacja gospodarzy z miejscowej szkoły. Mecze były bardzo zacięte i trudno było wskazać faworyta.

Ostatecznie najlepsi okazali się uczniowie ze szkoły podstawowej w Brzozowej, którzy wygrywając wszystkie spotkania odebrali okazały puchar z rąk wójta gminy Gromnik Pana Bogdana Stasza. Drugie miejsce przypadło szkole z Rzepiennika Marciszewskiego, która po dwóch kolejkach nawet nie marzyła o takim wyniku, gdyż przegrała w pierwszym meczu z Brzozową i zaledwie zremisowała w drugim spotkaniu z Chojnikiem. Dzięki zwycięstwom nad wyżej notowanymi rywalami z Gromnika i Siemiechowa sukces stał się faktem. Trzecie miejsce przypadło piłkarzom z Siemiechowa.

 

TABELA:

Miejsce

Drużyna Punkty

Bramki

1

BRZOZOWA 12

9:1

2

RZEPIENNIK MARCISZEWSKI 7

4:3

3

SIEMIECHÓW 6

7:4

4

GROMNIK 3

6:8

5 CHOJNIK 1

3:13

 

Najlepszą zawodniczką turnieju została Dominika Noga ze szkoły podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim, wśród chłopców tryumfował Mariusz Kieroński z Brzozowej, a najbardziej efektownymi interwencjami na bramce popisywał się Michał Nadolnik z  Siemiechowa.

Serdeczne podziękowania dla wójta gminy Gromnik Pana Bogdana Stasza, który po raz kolejny objął patronat nad turniejem i ufundował, oprócz pięknych pucharów wiele cennych nagród. Nie byłoby tych rozgrywek gdyby nie wsparcie Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na czele z Panią Bernardą Zając.

Jak zwykle ciepło i serdecznie przyjęła uczestników rozgrywek Pani dyrektor szkoły podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim – Celina Kwaśna, która ufundowała również drożdżówki i napoje dla każdego uczestnika. Imprezę sportową wsparł również sklep spożywczo – przemysłowy „Sezamek” z Rzepiennika Marciszewskiego.

 

 

 

Tekst: Edward Cudek

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl