Spotkanie Wigilijne na Rynku w Bobowej

23 grudnia 2018
Publikacja: Piotr Rutka

To już siódmy rok z rzędu jak na bobowskim rynku organizowane jest spotkanie wigilijne. Wzorem lat poprzednich spotkanie rozpoczął gospodarz gminy Wacław Ligęza witając zgromadzonych i składając im życzenia świąteczne. Ksiądz dr Marian Chełmecki – proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej odmówił modlitwę i poświęcił opłatki, którymi później połamali się wszyscy zebrani składając sobie na wzajem życzenia świąteczne.

Spotkania wigilijne na bobowskim rynku, oprócz rodzinnej atmosfery i wspólnego składania życzeń, słyną ze świątecznych przysmaków serwowanych przez pracowników Urzędu Miejskiego w Bobowej. Barszcz, pierogi, kapusta z grzybami i grochówka przygotowane przez stołówkę Gminnej Jednostki Usług Komunalnych zawsze rozchodzą się dosłownie na pniu. Podobnie było i tym razem. Każdy mieszkaniec mógł do woli wypróbować pysznych potraw.

Nie zabrakło także Świętego Mikołaja z prezentami nie tylko dla najmłodszych. A jakby tego było mało to na bobowski rynek wjechali Moto-Mikołaje na swoich wypasionych brykach, aby garściami rozdawać słodycze.

Spotkanie wigilijne uświetnił swoim występem Chór dziecięcy działający przy Szkole Podstawowej w Bobowej pod opieką Państwa Kruczków. 

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Mechanika Pojazdowa u Jacka
AUTO-SOPALA
HITPOL

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl