Spotkanie Wigilijne na Rynku w Bobowej

18 grudnia 2017
Publikacja: Piotr Rutka

Tradycją stało się już, że na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia na Rynku w Bobowej organizowane jest spotkanie wigilijne. W tym roku mieszkańcy gminy Bobowa połamali się opłatkiem po raz szósty. Wydarzenie cieszy się dużą popularnością od samego początku, czyli od 2012 roku, kiedy to burmistrz Wacław Ligęza zorganizował go po raz pierwszy.

Tegoroczne wydarzenie rozpoczęło się od życzeń świątecznych skierowanych do mieszkańców gminy Bobowa. Życzenia złożył burmistrz Bobowej Wacław Ligęza oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej Stanisław Tabiś. Następnie proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej ks. dr Marian Chełmecki rozpoczął modlitwę i poświęcił opłatki, którymi wszyscy zebrani mogli się wzajemnie połamać.

Spotkania wigilijne w Bobowej oprócz wspaniałej atmosfery słyną z tradycyjnych potraw serwowanych przez pracowników Urzędu Miejskiego i Gminnej Jednostki Usług Komunalnych. Podobnie było i w tym roku. Wśród pyszności znalazły się: trzy rodzaje pierogów, zupa fasolowa oraz barszcz czerwony. A wszystko to za jeden uśmiech.

W tym magicznym dniu nie mogło zabraknąć również Świętego Mikołaja, który wraz ze swoimi pomocnikami rozdawał prezenty grzecznym dzieciom. Natomiast wigilijną sceną zawładnął chór Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej z repertuarem najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Mechanika Pojazdowa u Jacka
HITPOL
AUTO-SOPALA

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl