„Sprintem do maratonu” wystartowały przedszkolaki w Bogoniowicach

03 lipca 2018
Publikacja: REDAKCJA

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Bogoniowicach oraz zaproszone dzieci z Przedszkola Publicznego w Cieżkowicach i Przedszkola Publicznego w Zborowicach, a także dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Kąśnej Dolnej i Kipsznej wystartowały w „Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków”, co było nie małą atrakcją i wyzwaniem  dla  małych  zawodników. Prekursorami  „Ogólnopolskiego Maratonu  Przedszkolaków” są: Redaktor Naczelny miesięcznika „Bliżej Przedszkola” Pan Robert Halik oraz Pani Anna Kołodziej. Spotkanie rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu  towarzyszącego maratonowi oraz,  tak  jak  na prawdziwych sportowców przystało, od solidnej rozgrzewki. Rozciąganie mięśni, skłony, przysiady, zabawy sportowe  z małą rywalizacją, aż w końcu była pełna gotowość do pokonania  maratonu. Brało w nim udział 210 uczestników, którzy pokonali dystans o łącznej długości ok. 38 000 metrów. O dziwo po przekroczeniu linii mety przedszkolaki zamiast opaść z sił po wielkim sportowym wyczynie w pełnym słońcu, w dalszym ciągu były pełne energii!

Ukoronowaniem  biegu były pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników, a także  certyfikaty  i dyplomy dla każdej z grup. Wspólna  piknikowa  zabawa w naszym parku  i  na palcu  zabaw  była  dla  wszystkich  dzieci  dużą  radością.

Dzięki sponsorom wszystkie dzieci otrzymały zdrowy poczęstunek, a hasło „W zdrowym ciele, zdrowy duch” jest tu jak najbardziej na miejscu i mam nadzieję, że będzie towarzyszyło przedszkolakom  jeszcze przez długi czas!

Składam  serdeczne  podziękowanie  rodzicom  dzieci z oddziału przedszkolnego za okazaną  pomoc  podczas organizacji  naszego  MARATONU. 

Dziękujemy za wspaniałe towarzystwo i wyśmienitą zabawę oraz zapraszamy do nas na kolejną  wiosenną edycję „Ogólnopolskiego  Maratonu  Przedszkolaków”

Wioletta Wołkowicz, wychowawca oddziału przedszkolnego

 

Źródło: SP Bogoniowice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

AUTO-SOPALA
HITPOL
Origum
MSERWIS v2
Mechanika Pojazdowa u Jacka

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl