SKLEP W ROŻNOWICACH

  Strażackie statystyki ostatnich dni na Pogórzu

  08 stycznia 2017
  Publikacja: Dariusz Oleksowicz

  Ostatnie dni przyniosły nad nasz region, jak również i nad cały kraj, obfite opady śniegu oraz siarczyste mrozy. Te niekorzystne warunki pogodowe spowodowały wzmożoną ilość interwencji strażaków zarówno PSP jak i OSP.

  CZWARTEK 5 stycznia

  Warunki pogodowe były tego dnia fatalne. Obfite opady śniegu spowodowały, iż podróż samochodem była dla każdego z kierujących nie lada wyzwaniem. O godzinie 10.40 strażacy z OSP KSRG Tuchów oraz JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska) otrzymali dyspozycję wyjazdu do miejscowości Zabłędza, gdzie w ciągu DW977 doszło do kolizji. Kierujący pojazdem marki Renault stracił panowanie nad pojazdem wskutek czego wylądował w przydrożnym rowie. Nikt jednak w tym zdarzeniu nie ucierpiał. Działania strażaków to zabezpieczenie miejsca zdarzenia, kierowanie ruchem wahadłowym oraz wyciągnięcie pojazdu z rowu. Trwały one około 30 minut. Na miejscu obecna była także policja.

  Wieczorem, po godzinie 18.00, strażacy z OSP KSRG Żurowa wraz zawodowcami z  JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska) interweniują przy pożarze sadzy w kominie. Działania strażaków to zabezpieczenie miejsce zdarzenia, ewakuacja mieszkańców oraz ugaszenie pożaru. Dom został przewietrzony, a także sprawdzony detektorem wielogazowym i kamerą termowizyjną. Po godzinie zastępy wróciły do swoich strażnic.

  PIĄTEK 6 stycznia

  O porannym pożarze na ulicy Batorego w Ciężkowicach informowaliśmy Państwa już wcześniej.

  Po godzinie 17.30 do SKKM PSP w Tarnowie wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze sadzy. Tym razem do zdarzenia doszło w Dąbrówce Tuchowskiej. Dyspozycję wyjazdu Otrzymują zastępy z jednostek OSP Dąbrówka Tuchowska, OSP Tuchów oraz JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska). Z powodu oblodzonej drogi, która uniemożliwiła dojazd, jednostki zmuszone były udać się na miejsce okrężną drogą. Jako pierwsi na miejsce dotarli strażacy z PSP. Okazało się, że pożar ma miejsce w budynku jednorodzinnym. Jako, że siły i środki na miejscu były wystarczające pozostałe jednostki, które zmierzały na miejsce pożaru zostały zawrócone do bazy.

  SOBOTA 7 stycznia

  Około godziny 16.30 strażacy  interweniują przy kolejnym pożarze. Tym razem jest to jednak pożar budynku mieszkalnego w Buchcicach. Sytuacja była na tyle poważna, iż pożar wybuchł w budynku o konstrukcji drewnianej. Na miejsce zadysponowane zostają następujące jednostki: OSP KSRG Tuchów w sile dwóch zastępów, OSP Piotrkowice, OSP KSRG Siedliska oraz JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska). Zadaniami strażaków w pierwszej kolejności było zlokalizowanie pożaru, a następnie jego ugaszenie. Ratownicy zmuszeni byli do częściowej rozbiórki dachu. Nadpalone elementy konstrukcji były systematycznie wynoszone z domu. Spore zadymienie spowodowało, że strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Działania na miejscu pożaru zostały zakończone po dwóch godzinach. Na miejsce przybyło także pogotowie energetyczne oraz policja.

  Natomiast po godzinie 22.00 wybuchł kolejny pożar sadzy w przewodzie kominowym. Tym razem do zdarzenia doszło w Siedliskach. Na miejsce udali się strażacy z JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska). Przy użyciu gaśnicy proszkowej pożar został ugaszony. 

  Na terenie Tarnowa strażacy z Państwowej Straży Pożarnej interweniowali natomiast przy zatruciach tlenkiem węgla, których w ostatnim czasie jest coraz więcej.

  Około godziny 23.00 do  pożaru sadzy w kominie w swojej miejscowości wyjeżdżali także druhowie z OSP Poręba Radlna. W działaniach uczestniczył również  jeden zastęp z JRG 1 Tarnów.

  Źródło: OSP KSRG Tuchów, OSP KSRG Żurowa, OSP Dąbrówka Tuchowska, OSP KSRG Siedliska
  Zdjęcia: Tarnów112, OSP KSRG Siedliska

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl