SKLEP W ROŻNOWICACH

  Strażackie statystyki ostatnich dni

  09 lutego 2018
  Publikacja: Aneta Adamczyk

  PONIEDZIAŁEK 5 LUTEGO

  Kilka minut po godzinie 14.00 strażacy z OSP KSRG Tuchów zadysponowani zostali jednym zastępem na ulicę Zieloną w Tuchowie. Tam, w rynnie jednego z budynków, znajdował się kot, który jednak nie był w stanie sam tego miejsca opuścić. Strażacy pomogli zwierzęciu, które bezpiecznie zostało przekazane właścicielowi. Działania tuchowskich strażaków trwały 45 minut.

  WTOREK 6 LUTEGO

  Strażacy z OSP KSRG Rzepiennik Strzyżewski oraz JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska) zostali zadysponowani do zdarzenia w miejscowości Olszyny. W budynku mieszkalnym, a przede wszystkim w garażu, w powietrzu znajdowała się duża ilość niebezpiecznych substancji. Pogotowie Ratunkowe przetransportowało do szpitala jedną osobę, która najprawdopodobniej zatruła się oparami. Strażacy skontrolowali stężenia gazów szkodliwych czujnikiem wielogazowym oraz przewietrzyli pomieszczenia. 

  ŚRODA 7 LUTEGO

  O godzinie 17.28 strażacy z OSP KSRG Gromnik oraz JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska) zadysponowani zostali na ulicę Krynicką w Gromniku, gdzie doszło do pożaru sadzy w kominie. Strażacy zabezpieczyli miejsce pożaru, podali do przewodu kominowego proszek gaśniczy, a także sprawdzili pomieszczenia przy użyciu miernika wielogazowego oraz kamery termowizyjnej. 

  Natomiast o godzinie 18.39 strażacy z OSP Dąbrówka Tuchowska zostali zadysponowani do powalonego drzewa na drodze gminnej. Strażacy usunęli drzewo oraz posprzątali jezdnię, po czym wrócili do bazy.

  Źródło: OSP KSRG Tuchów, OSP KSRG Rzepiennik Strzyżewski, OSP KSRG Gromnik, OSP Dąbrówka Tuchowska
  Zdjęcia: OSP Dąbrówka Tuchowska  

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl