Strażacy z Ciężkowic podsumowali 2016 rok

02 marca 2017
Publikacja: Katarzyna Roman

W sobotę 25 lutego w budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciężkowicach odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2016. Strażacy podsumowali ubiegły rok oraz przedstawili plany działalności na rok 2017.

W roku 2016 druhowie wyjeżdżali do działań ponad 70 razy! Warto dodać, iż ponad 40 z tych wyjazdów było alarmowych. Ważnymi uroczystościami zorganizowanymi przez ciężkowickich druhów był Gminny Dzień Strażaka oraz 110 – lecie ufundowania sztandaru jednostce. Szczególnie to drugie wydarzenie było bardzo symboliczne i ważne. Sztandar to przecież symbol jednostki, z którym utożsamiają się kolejne pokolenia strażaków. Wyremontowane zostały także garaże w części bojowej budynku remizy. Przez to zwiększyła się ich funkcjonalność. Zakupiony został również nowy sprzęt. Zwiększy on możliwości jednostki podczas działań ratowniczych. Druhowie z Ciężkowic brali udział w zabezpieczeniu Campus Misericordiae w Brzegach podczas trwania Światowych Dni Młodzieży. W czerwcu zorganizowano wyjazd na Międzynarodowe Targi Pożarnictwa EDURA 2016 do Kielc. Druhowie mogli tam zobaczyć jak również i wypróbować najnowocześniejszy sprzęt pożarniczy. Jednostka włączyła się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka” i przygotowała prezent dla jednej z potrzebujących rodzin.  Jak co roku druhowie udali się do domów mieszkańców Ciężkowic wraz z życzeniami świąteczno – noworocznymi oraz przygotowanymi kalendarzami na rok 2017.

Strażacy przypominają! W razie zauważenia pożaru lub jakiegokolwiek innego zagrożenia nie należy zwlekać. Straż Pożarna 998. Zadzwoń! Strażacy zrobią resztę…

Życzymy strażakom tyle samo powrotów co wyjazdów.

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl