Sukcesy zespołu tanecznego Kaczupino

13 czerwca 2018
Publikacja: REDAKCJA

Zespół Kaczupino działający przy OSP w Zborowicach w miesiącu maju rozpoczął występy prezentujące trud całorocznej pracy z Anną Siwek i Moniką Grzyb, instruktorkami Szkoły Tańca A&J Dance Mind z Tuchowa.

16 maja na zaproszenie Pani Marzeny Nowakowskiej i dyrekcji Szkoły Podstawowej nr.18 w Tarnowie Kaczupino wzięło udział w Turnieju Tańca ,,Roztańczony Tarnów” organizowanym w ramach projektu ,,18 na Tropie Talentów”. Na turnieju tym grupa najmłodsza w składzie: Zborowice- Dagmara Tabiś , Julia Kubator, Karolina Furtak, Aleksandra Gucwa, Anna Cieśla, Natalia Kachniarz, Martynka Gwóźdź; Pławna- Martynka Kotowicz, Zuzanna Broniek; Ostrusza- Laura Tabiś, Klaudia Urban; Ciężkowice- Nikola Job, zdobyły 2 miejsce, rywalizując ze znacznie starszymi uczestniczkami. 3 miejsce wywalczyła zaś grypa średnia Kaczupino, w której na co dzień występują ze Zborowic Izabela Leśniak, Oliwia Gnutek, Łucja Zabieny, Agnieszka Myszor, Milenka Pietrucha, Ewelina Gucwa, Amelia Wojna, Aleksandra Wojna, Sylwia Sokołowska, Julia Gucwa i Karol Cieśla; z Kąśnej Karolina Deś i Małgorzata Wietecha.

19 maja w Tuchowie na 4 Wielkim Turnieju Małych Talentów organizowanym przez Szkołę Tańca A&J Dance Mind Kaczupino występowało pokazując swoje predyspozycje taneczne indywidualnie. I tak w swojej grupie wiekowej 1. miejsce zdobyła Laura Tabiś a 6. miejsce Klaudia Urban.

Należy podkreślić , że jest to duży sukces ,,Kaczupinek” , ponieważ w tej grupie wiekowej na scenie rywalizowało ponad 200 uczestników. Również w drugiej grupie wiekowej na podobną liczbę uczestników 6 miejsce zdobyła Julia Gucwa. Najstarsza grupa Kaczupino w składzie: Zborowice- Magdalena Motyka, Klaudia Leśniak, Aleksandra Rojek, Malwina Wilga, Karolina Szczerba, Klaudia Motyka, Aleksandra Jakóbczyk, Zuzanna Rychlik, Pławna – Klaudia Jasińska, jak co roku wystąpiły poza turniejem. Ich występ też spotkał się z dużym uznaniem ze strony jury oraz publiczności .

27 maja Kaczupino swoim występem uświetniło obchody 70-lecia OSP w Zborowicach pokazując tym samym dorobek wielu prób mieszkańcom wsi i zaproszonym gościom.

Gratuluję sukcesów zarówno tych zespołowych jak i indywidualnych, dziękuje całemu zespołowi Kaczupino za zaangażowanie nie tylko w taneczne występy ale też we wszelkie inicjatywy jakie podejmujemy na remizie, dziękuję również rodzicom za pracę na rzecz zespołu i gratuluję tak utalentowanych dzieci.

Iwona Wantuch

Autor: Iwona Wantuch

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

AUTO-SOPALA
MSERWIS v2
HITPOL
Mechanika Pojazdowa u Jacka
Origum

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl