Świąteczny nastrój zapanował w Jastrzębi

20 grudnia 2017
Publikacja: Aneta Adamczyk

Dyrekcja i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jastrzębi, wraz z sołtys wsi Jadwigą Haraf postanowili udekorować choinkę, która stanęła w centrum Jastrzębi. Dzieci z wszystkich klas na zajęciach plastycznych oraz świetlicy, własnoręcznie wykonały ozdoby choinkowe, które wspólnie z nauczycielami zawieszali na światecznym drzewku. Nie obyło sie bez pomocy panów energetyków, którzy pomogli zawiesić bombki na wyższych gałęziach, jak również ubrali choinkę w światełka, by w ten sposób mogła rozświetlić miejscowość nocą.
To jednak nie koniec przygotowań do zbliżajacych się świąt Bożego Narodzenia. Panie ze stołówki szkolnej postanowiły przybliżyć uczniom kulinarne tradycje wigilijne, dlatego ten tydzień stoi pod znakiem potraw wigilijnych. Uczniowie mogli już skosztować pierogów z kapustą, żurku z ziemniakami i grzybami, barszczu z uszkami oraz barszczu z grochem, ziemniaków z bigosem, bułek na parze polanych polewą bakaliową a’la kutia,  kompotu ze śliwek suszonych, nie zabraknie oczywiście ryby i zupy grzybowej oraz grochowej. By jeszcze bardziej podkreślić tydzień wigilijny dzieci zasiadają przy wspólnym stole, nakrytym białym obrusem i udekorowanym gwiazdami betlejemskimi, preferowany jest również odświętny strój.

Święta to nie tylko ubieranie choinki i stół z pysznościami, to przede wszystkim dostrzeganie Boga w drugim człowieku i chęć niesienia mu pomocy. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr1 w Jastrzębi doskonale o tym wiedzą i jak co roku, tak i w tym, została zorganizowana zbiórka żywności dla osób potrzebujących, wskazanych przez uczniów. 

Foto: Aneta Adamczyk, SP nr1

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl