Światowy Dzień Śniegu z policjantami na „Jurasówce“

24 stycznia 2018
Publikacja: Piotr Rutka

 22 stycznia w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku“ oraz z okazji Światowego Dnia Śniegu policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie pojawili się na stoku „Jurasówka“ w Siemiechowie, gdzie towarzyszyli narciarzom i snowboardzistom czuwając nad ich bezpiecznym wypoczynkiem.

Stróże prawa rozdawali maluchom stawiającym pierwsze kroki na nartach ulotki, zawierające zbiór zasad bezpiecznego zachowania na stoku tzw. Dekalog FIS. Przypominali także o obowiązku jazdy w kaskach osób, które nie ukończyły 16 roku życia i zachęcali do ich zakładania wszystkich użytkowników stoku.

Tarnowskim profilaktykom towarzyszyli policjanci patrolu narciarskiego – profesjonalnie wyszkoleni i wyposażeni funkcjonariusze, którzy niezmiennie, od kilku lat zapewniają bezpieczeństwo osobom wypoczywających na stokach w Siemiechowie, Jastrzębi i Lubince.

Wybór miejsca przeprowadzenia wczorajszej akcji był nieprzypadkowy. „Jurasówka” to odpowiednio przygotowana, rodzinna stacja narciarska, zachęcająca do rekreacji i zdrowego spędzania wolnego czasu, który ściąga miłośników białego szaleństwa z terenu powiatu tarnowskiego i nie tylko. Jej właściciele angażują się w działania podejmowane przez tarnowską Policję zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na stokach.

 

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl