Święto Babci i Dziadka w Brzozowej

26 stycznia 2019
Publikacja: Piotr Rutka

Dnia 20 stycznia 2019 roku tradycyjnie społeczność Szkoły Podstawowej w Brzozowej świętowała Dzień Babci i Dziadka pod hasłem „Babcia z Dziadkiem dziś świętują…”. Zaproszeni goście, kochani Seniorzy, licznie przybyli do Domu Ludowego w Brzozowej, gdzie wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt. Obecnością swą uświetnili także naszą uroczystość Ksiądz Proboszcz, Stanisław Wojtas oraz radny Gminy Gromnik, Pan Wojciech Żaba.     

Na wstępie Dyrektor Szkoły, Pan Bolesław Buratowski serdecznie powitał wszystkich gości, a także przedstawił krótką historię obchodów Święta Babci i Dziadka w Polsce oraz w innych krajach.

Później wnuczęta zapragnęły podziękować swym dziadkom za ich miłość, trud i dobre słowo, dlatego też przedstawiły specjalnie przygotowaną dla nich wyjątkową część artystyczną.

Występy uczniów rozpoczęły się nastrojową piosenką pt. „Hallelujah” i tańcem ,,Śnieżynek”- uczennic z klas II i III. Następnie na scenie pojawiły się maluchy z oddziału przedszkolnego, które zaprezentowały układ choreograficzny do utworu muzycznego „Babuszki- Staruszki” oraz pięknie zaśpiewały wesołą piosenkę “Kiedy babcia była mała”. Kolejnym punktem programu było przedstawienie w wykonaniu uczniów z klas I- III „Jak to kiedyś z babcią i dziadkiem było”. Miało ono charakter retrospektywny. Mogliśmy powspominać dawne czasy z życia babci i dziadka, począwszy od dzieciństwa aż do życia dorosłego. Nie zabrakło tutaj znanych i wzruszających piosenek typu: „Ładne oczy masz”, „Zimny drań”, „O mnie się nie martw”, „Ja uwielbiam ją”, „Wielka miłość” czy „Orkiestry dęte”. Akcentem humorystycznym części artystycznej były scenki kabaretowe uczniów z klas starszych, którzy w swoje role wcielili się jak profesjonalni aktorzy. Ukazali oni życie seniorów z troszkę innej, zabawnej perspektywy. Ostatnim punktem programu był taniec do piosenki „Such a happy day” w wykonaniu pierwszoklasistów oraz życzenia dla najważniejszych gości tego dnia, czyli Babć i Dziadków.  Na zakończenie wszystkie wnuczęta zaśpiewały tradycyjne „Sto lat” przy akompaniamencie gry na akordeonie ucznia

 z klasy V. Dzieci nie zapomniały także o pamiątkowych upominkach dla swoich ukochanych Babć i Dziadków, na twarzach których można było zauważyć radość, wzruszenie oraz dumę z wnucząt.

Po części artystycznej nie zabrakło wspaniałej zabawy przy muzyce, a także pysznego poczęstunku przygotowanego przez rodziców, za co należą im się gorące podziękowania.    

Cała impreza przebiegła w bardzo miłej, pogodnej i rodzinnej atmosferze. Szczególnie cieszy fakt, że babcie i dziadkowie nie zawiedli i licznie przybyli do Brzozowej, niektórzy nawet z bardzo z daleka, aby razem z wnukami spędzić to styczniowe popołudnie.

 Pełna fotorelacja – zobacz… http://sp.brzozowa.eu/index.php/galeria/234-dzien-babci-i-dziadka-20-01-2019

Tekst: R. Język, D. Gąsior, K. Gzyl
Zdjęcia: Z. Gotfryd

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Mechanika Pojazdowa u Jacka
AUTO-SOPALA
HITPOL

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl