Szczurowa dla nas!

13 czerwca 2019
Publikacja: CKiP


Podczas 37. Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych w Szczurowej, 24 maja 2019 roku, gminę Ciężkowice reprezentowała Kobieca Grupa Śpiewacza „Pogórzanki” oraz solista Stanisław Haraf z Jastrzębi.

Kobieca Grupa Śpiewacza, założona przed 19 laty, przez kierownika Domu Kultury w Jastrzębi, w konkursie w Szczurowej brała już udział  wielokrotnie, otrzymując m. in. Wyróżnienie, pięciokrotnie III miejsce, dwukrotnie II miejsce oraz dwukrotnie I miejsce. W tym roku Panie powtórzyły sukces z 2005 oraz 2006 roku, stając po raz trzeci na najwyższym podium! „Pogórzanki” konkurowały z 31 Grupami Śpiewaczymi z 8 powiatów.

Solista – Stanisław Haraf (członek Męskiej Grupy Śpiewaczej – „Pogórzanie”) w kategorii Śpiewak Ludowy (śpiew solo), rywalizował z 20 solistami, zdobywając I miejsce. Otrzymał też kwalifikacje do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych, Drużbów i Starostów Weselnych „Sabałowe Bajania”, które odbędą się w Bukowinie Tatrzańskiej w sierpniu 2019 roku. Jest to już trzeci z rzędu solista Męskiej Grupy Śpiewaczej „Pogórzanie” z Jastrzębi, wygrywający konkurs Regionalny i kwalifikowany do Bukowiny.                                                                                             

Autor: Stanisław Deś

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Origum
AUTO-SOPALA
Mechanika Pojazdowa u Jacka
HITPOL

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl