SKLEP W ROŻNOWICACH

  Szef MSWiA otworzył posterunek w Zakliczynie

  06 lutego 2017
  Publikacja: Katarzyna Roman

  – To ważny dzień, po dwóch latach do miasta wraca posterunek Policji – powiedział szef MSWiA podczas otwarcia posterunku w Zakliczynie w województwie małopolskim. – Policjant musi być dostępny dla mieszkańców, musi służyć obywatelom. Moim zadaniem jako ministra spraw wewnętrznych i administracji jest zapewnienie funkcjonariuszom dobrych warunków służby. Robię to między innymi poprzez przywracanie posterunków – dodał.

  Podczas uroczystości nadinspektor Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji, zwrócił uwagę na rolę obywateli w przywracaniu posterunków. – Wsłuchaliśmy się w Wasze oczekiwania i potrzeby, Chcemy być Waszą Policją – powiedział.

  – Dziś przywracamy w Zakliczynie państwo – powiedział Dawid Chrobak, burmistrz Zakliczyna, dziękując ministrowi za przywrócenie posterunku oraz za otrzymane w 2016 roku środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. – dzięki pieniądzom z MSWiA odbudowaliśmy 8 kilometrów zniszczonej drogi gminnej – dodał.

  – Popularna jest opinia, że pozornie drobne wykroczenia nie mają znaczenia. To błąd. Rząd Prawa i Sprawiedliwości, ja osobiście i komendanci Policji zwracamy na to uwagę. Drobne przewiny zmieniają się w duże przestępstwa. Zero tolerancji dla łamania prawa – powiedział Mariusz Błaszczak. Na zakończenie zwrócił się do policjantów pełniących służbę w przywróconym posterunku – Życzę Wam wielu sukcesów i spokojnej służby.

  W nowo otwartym posterunku służbę pełnić będzie pięciu funkcjonariuszy – kierownik posterunku, dwóch dzielnicowych, policjant oraz referent. Obiekt dostosowano do nowych zadań dzięki współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i samorządu Zakliczyna.

   

   

  Źródło: MSWiA

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl