Szef MSWiA otworzył posterunek w Zakliczynie

06 lutego 2017
Publikacja: Katarzyna Roman

– To ważny dzień, po dwóch latach do miasta wraca posterunek Policji – powiedział szef MSWiA podczas otwarcia posterunku w Zakliczynie w województwie małopolskim. – Policjant musi być dostępny dla mieszkańców, musi służyć obywatelom. Moim zadaniem jako ministra spraw wewnętrznych i administracji jest zapewnienie funkcjonariuszom dobrych warunków służby. Robię to między innymi poprzez przywracanie posterunków – dodał.

Podczas uroczystości nadinspektor Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji, zwrócił uwagę na rolę obywateli w przywracaniu posterunków. – Wsłuchaliśmy się w Wasze oczekiwania i potrzeby, Chcemy być Waszą Policją – powiedział.

– Dziś przywracamy w Zakliczynie państwo – powiedział Dawid Chrobak, burmistrz Zakliczyna, dziękując ministrowi za przywrócenie posterunku oraz za otrzymane w 2016 roku środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. – dzięki pieniądzom z MSWiA odbudowaliśmy 8 kilometrów zniszczonej drogi gminnej – dodał.

– Popularna jest opinia, że pozornie drobne wykroczenia nie mają znaczenia. To błąd. Rząd Prawa i Sprawiedliwości, ja osobiście i komendanci Policji zwracamy na to uwagę. Drobne przewiny zmieniają się w duże przestępstwa. Zero tolerancji dla łamania prawa – powiedział Mariusz Błaszczak. Na zakończenie zwrócił się do policjantów pełniących służbę w przywróconym posterunku – Życzę Wam wielu sukcesów i spokojnej służby.

W nowo otwartym posterunku służbę pełnić będzie pięciu funkcjonariuszy – kierownik posterunku, dwóch dzielnicowych, policjant oraz referent. Obiekt dostosowano do nowych zadań dzięki współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i samorządu Zakliczyna.

 

 

Źródło: MSWiA

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl