Szkoła Muzyczna I stopnia w Bobowej została rozbudowana

28 września 2017
Publikacja: Piotr Rutka

Zakończono rozbudowę budynku Szkoły Muzycznej I Stopnia w Bobowej. Rozbudowa polegała na zaadaptowaniu nieużytkowego poddasza na sale lekcyjne.

Szkoła Muzyczna I Stopnia w Bobowej od początku swojego istnienia cieszy się bardzo dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Ilość chętnych pragnących zdobywać swoje pierwsze muzyczne szlify pod okiem profesjonalistów utrzymuje się na wysokim poziomie. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom lokalnej społeczności Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza podjął decyzję o rozbudowie szkoły, aby zapewnić wszystkim jej uczniom komfortowe warunki nauki oraz stworzyć fundamenty do dalszego rozwoju placówki. Adaptacja poddasza pozwoliła zwiększyć powierzchnię użytkową szkoły o 140 m2. Dzięki temu powstało 9 nowych sal lekcyjnych, w pełni wyposażonych i gotowych do prowadzenia zajęć nauki gry na instrumentach.

Roboty rozpoczęły się na początku wakacji i trwały nieprzerwanie niemal 3 miesiące. Ich szeroki zakres obejmował rozbiórkę podwieszanego sufitu celem wpięcia się do instalacji C.O., wymianę posadzek, budowę ścian i sufitów, montaż stolarki okiennej i drzwiowej, w tym okien dachowych, a także modernizację klatki schodowej, szlaków komunikacyjnych, montaż rolet przeciwpożarowych, instalacji C.O. i pełnego wyposażenia sal. Wartość robót wyniosła ponad 330 tysięcy złotych. Burmistrz Wacław Ligęza odebrał prace w dniu 27 września 2017 r.


Widok poddasza w trakcie adaptacji:


Nowe pomieszczenia po adaptacji:

Źródło: UM Bobowa

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl