Tak się bawią, tak się bawią …seniorzy!

24 listopada 2019
Publikacja: m@c

Gmina Ciężkowice realizuje wieloletni program „Senior+”. Celem programu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób starszych poprzez ich uczestnictwo w działaniach realizowanych przez Klub Senior+.

W 2019 roku uchwałą Rady Gminy utworzono Ośrodek Wsparcia pod nazwą Klub Senior+, który działa w strukturze Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciężkowicach. Placówka mieści się w Domu Ludowym w Siekierczynie. Dla ponad siedemdziesięciu seniorów organizowane są między innymi warsztaty kulinarne, teatralne, edukacyjne i rękodzielnicze. Organizowane są dla uczestników wycieczki krajoznawcze i wyjazdy na basen. Spotkania odbywają się w każdy wtorek w godzinach od 16:00 do 19:00.

Ostatnia sobota 23 listopada poświęcona była na wspólną zabawę andrzejkową. Spotkanie rozpoczęła życzeniami dobrej zabawy kierownik GOPS Marta Gucwa. Jak się potem okazało – życzenia te spełniły się na dwieście procent. Nie zabrakło występów artystycznych zarówno grupy śpiewającej w ramach zajęć warsztatów teatralno-muzycznych jak również praktycznie każdej osoby, która przybyła na to miłe spotkanie. Były także wspólne śpiewy w wykonaniu wszystkich uczestników piosenek biesiadnych, opowiadanie dowcipów oraz wspólne tańce przy muzyce zespołu Oktawa z Jastrzębi.
To niesamowite jak seniorzy potrafią się bawić. Jestem totalnie miło zaskoczona” powiedziała Kornelia Sowa na co dzień pełniąca obowiązki opiekuna Klubu Seniora

Źródło: CKiP Ciężkowice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl