Teatr zawitał do Jastrzębi

18 listopada 2019
Publikacja: m@c

W niedzielne popołudnie 17 listopada br. grupa teatralna Stan Wyjątkowy Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie przedstawiła w Domu Kultury w Jastrzębi przedstawienie pt: „Romeo i Żulia”, według tekstu Wandy Chotomskiej.
To kolejny spektakl, który Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice nieodpłatnie pozyskało w ramach projektu Dilettante. To wynik kilkumiesięcznej współpracy z Małopolskim Instytutem Teatralnym, który jest koordynatorem tego projektu. W ramach tego projektu MIK promuje dobre dziecięce teatry amatorskie i organizuje dla nich mini tournee po Małopolsce i kieruje je szczególnie do małych miejscowości.
Wystąpili: Antoni Blaschke, Iga Blaschke, Anna Gebhardt,Igor Kula, Serafina Kunz, Nadia Kunz, Maks Moskalik, Natalia Polak, Maja Prokopiuk, Leon Przybyło, Aleksandra Rogowska, Lila Turlejska, Weronika Turlejska.
Scenariusz i reżyseria: Krystyna Hussak – Przybyło, scenografia: Urszula Ślusarczyk i Piotr Przybyło, piosenki: Konrad Mastyło i Zygmunt Konieczny, światła: Piotr Przybyło i Tadeusz Przybyło.
Spektakl „Romeo i żulia” według tekstu Wandy Chotomskiej to humorystyczna wersja „Romea i Julii” W. Shakespeare – „u nas jest lepiej, bowiem nikt nie płacze, nikt nie stracił życia, nikt nie leży w grobie. Co możecie sprawdzić na własnej osobie.” Przedstawienie pełne piosenek i tańca dedykowane jest widzowi w każdym wieku.
Jak zwykle dopisała publiczność.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Źródło: CKiP Ciężkowice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl