Testy bardziej dostępne

10 listopada 2020
Publikacja: m@c

Centrum Zdrowia Tuchów zwiększyło liczbę personelu zaangażowanego w przeprowadzanie wymazów, które potwierdzają zakażenie wirusem SARS-CoV-2. W związku skrócił się czas oczekiwania na diagnozę, testy przeprowadzane są właśnie z dnia na dzień. Szybciej niż dotychczas można też uzyskać wyniki badań.

Przypomnijmy, że mobilne punkty pobrań wymazów działają przy Szpitalu Rodzinnym Centrum Zdrowia Tuchów oraz przy Centrum Zdrowia Wierzchosławice. Aby wykonać test w w Tuchowie należy telefonować pod numer 575 546 730. Punkt działa w tygodniu w godzinach od 7:00 do 15:00 a w środy do 17:00. W soboty i niedzielę testy przeprowadzane są w godz. od 7:00 do 13:00. Rejestracja do punktu w Wierzchosławicach prowadzona jest pod numerem 533 329 535. Godziny wykonywania testów są podobne, jedynie w środy punkt działa od godziny 9:00.

Dla lepszej wiarygodności testu przed pobraniem wymazu nie powinno się jeść przez trzy godziny. Nie należy również żuć gumy, ssać tabletek na gardło czy pić syropów przeciwkaszlowych.

Źródło: CZ Tuchów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl