Tragiczny weekend na drogach regionu

23 października 2017
Publikacja: Piotr Rutka

Tylko w weekend doszło na drogach regionu tarnowskiego do dwóch śmiertelnych wypadków drogowych, w którym zginęło dwóch mężczyzn.

Pierwszy śmiertelny wypadek miał miejsce w sobotnie południe (21.10 br.) na drodze wojewódzkiej prowadzącej do Zakliczyna. Niespełna 40-letni kierowca, mieszkaniec powiatu tarnowskiego, prowadząc samochód osobowy Volvo uderzył w kierującego rowerem. Rowerzysta, 68-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego w wyniku poniesionych ran poniósł śmierć na miejscu. Okoliczności oraz przebieg wypadku wyjaśnią specjaliści z zakresu ruchu drogowego tarnowskiej komendy Policji przy udziale biegłych z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Kierujący samochodem osobowym podczas badania trzeźwości w wydmuchiwanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Drugi śmiertelny wypadek ma miejsce w Żabnie w nocy z soboty na niedzielę (21/22.10 br.). Tuż przed pierwszą w nocy na jednym z łuków drogi prowadzącej do centrum miasta doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów. Kierowca Forda Transit, 21-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego zderzył się z samochodem Peugeot, którego kierowcą był 57-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego. W wyniku tego zdarzenia na miejscu zginął kierowca peugeota pomimo prowadzonej na miejscu wypadku akcji reanimacyjnej. I w tym przypadku specjaliści z zakresu ruchu drogowego będą sprawdzać okoliczności oraz wyjaśnią jego przyczyny. W tym przypadku kierowca był trzeźwy.

Tarnowska Policja apeluje o dostosowanie prędkości do coraz szybciej zmieniających się warunków atmosferycznych, która to jest najczęstszą przyczyną śmiertelnych wypadków.

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl