Trudny początek tygodnia na drogach Pogórza

25 stycznia 2021
Publikacja: REDAKCJA

Intensywnie padający śnieg skutecznie utrudnił jazdę kierowcom na drogach garnizonu tarnowskiego. Niektórym kierowcom droga do pracy wydłużyła się z kilku do kilkudziesięciu minut.

Dzisiaj rano kierowcy zmagali się z opadami śniegu, który zalegał na drogach powiatu tarnowskiego. Od wczesnych godzin porannych do dyżurnego tarnowskiej komendy napływały zgłoszenia o wypadkach i kolizjach drogowych. Około godziny 3:30 na drodze wojewódzkiej 980 TIR wpadł do rowu i częściowo zablokował jeden pas ruchu. Ruch odbywał się jedynie wahadłowy dla samochodów osobowych, którym kierowali policjanci z Wojnicza i Ciężkowic. Samochody ciężarowe niestety nie miały możliwości przejechania zarówno w kierunku Zakliczyna, jak i w kierunku Gromnik. Utrudnienia trwały do godziny 10 rano.

Kolejne zdarzenia miało miejsce w Ciężkowicach, gdzie kierowca busa na łuku drogi wpadł w poślizg i wywrócił pojazd na bok. W wyniku tego zdarzenia obrażeń doznał pasażer, który trafił do szpitala. Mężczyzna po wstępnych badaniach lekarskich opuścił szpital, a groźnie wyglądające zdarzenie drogowe zostało zakwalifikowane jako kolizja, w związku z tym kierowca został ukarany mandatem karnym.

Wiele osób jadących dziś rano do pracy spóźniło się, ponieważ jazda na wzniesieniach powodowała wielu kierowcom spore trudności. Przejazd z Tuchowa do Tarnowa z kilkudziesięciu minut zwiększył się do niemalże dwóch godzin.

Tarnowska Policja apeluje do kierowców garnizonu tarnowskiego o rozwagę, spokój i opanowanie. Zwiększenie odstępów od pojazdu poprzedzającego, zdecydowanie zmniejszenie prędkości oraz przewidywanie sytuacji na drodze, aby można było adekwatnie i bezpieczne zareagować.

Pozostaje życzyć szerokości!

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl