KW Polskie Stronnictwo Ludowe

  Turniej piłki nożnej „Sport przeciw nałogom” w Rzepienniku Marciszewskim

  22 września 2016
  Publikacja: Paweł Hołda

  W dniu 15 września, na boisku sportowym przy szkole podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim odbył się II turniej profilaktyczny o Puchar Wójta Gminy Gromnik. W imprezie wzięło udział 5 szkół z terenu gminy Gromnik: SP w Gromniku, SP w Siemiechowie, SP w Brzozowej, SP w Chojniku i oczywiście gospodarz zawodów, czyli SP w Rzepienniku Marciszewskim. Każda drużyna składała się z 10 osób, a z pewnością ciekawym rozwiązaniem była konieczność obecności na boisku co najmniej jednej dziewczyny, co sprawiło, że rozgrywki dostarczyły dodatkowych emocji. Turniej był bardzo wyrównany, o czym świadczy niewielka ilość bramek, więc o  ostatecznej klasyfikacji decydowały pojedyncze akcje.

  Tabela końcowa:

    DRUŻYNA PUNKTY BRAMKI
  1 SIEMIECHÓW 10 3:0
  2 BRZOZOWA 8 4:0
  3 RZEPIENNIK MARCISZEWSKI 5 2:2
  4 GROMNIK 3 3:5
  5 CHOJNIK 1 0:5

  Impreza odbyła się przy ścisłej współpracy Wójta Gminy Gromnik P. Bogdana Stasza, Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i P. Bernardy Zając oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim P. Celiny Kwaśnej, dzięki czemu zawody obfitowały w wiele cennych nagród, które otrzymali zarówno uczniowie jak i szkoły do których uczęszczają.

  Ofertę ,którą corocznie przygotowuje Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w postaci zajęć sportowych (Brzozowa, Siemiechów, Chojnik, Rzepiennik Marciszewski) oraz turnieje profilaktyczne, są doskonałą okazją do promocji zdrowego stylu życia i pokazywania alternatywnych form spędzania czasu wolnego. Co wobec zagrożeń jakie niesie ze sobą dzisiejsza rzeczywistość (alkohol, papierosy, narkotyki, Internet, telewizor, telefon komórkowy) ma niebagatelne znaczenie.

  Tekst: Edward Cudek

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl